США, Великобританія та Австралія просувають пакт про підводні човни

22

У 2021 році США, Великобританія та Австралія заснували альянс безпеки під назвою Aukus. Заявлена ​​мета їхнього альянсу – зміцнення безпеки та військового стримування в Індо-Тихоокеанському регіоні.

 

США, Великобританія та Австралія просувають пакт про підводні човни

США, Великобританія та Австралія погодили конкретний графік оснащення Австралії атомними підводними човнами. Заявлена ​​мета їхнього альянсу – зміцнення безпеки та військового стримування в Індо-Тихоокеанському регіоні, де Китай також прагне розширення своєї могутності. Незадовго до зустрічі глав урядів усіх трьох країн Сан-Дієго високопоставлені представники уряду США представили деталі нового графіка.

Згідно з ним, США та Великобританія хочуть розмістити підводні човни в Австралії на ротаційній основі з 2027 року. Потім у 2030-х роках Австралія має створити власний флот атомних підводних човнів. Це буде пов’язане з ядерною силовою установкою, а не з ядерною зброєю. Спочатку для цих цілей країна купуватиме підводні човни в США, було сказано. У довгостроковій перспективі три країни планують спільно розробити модель підводного човна, який зрештою буде побудований в самій Австралії.

Експерти з безпеки розглядають альянс та його масштабний проект насамперед як спробу протистояти зростанню прагнення Китаю до влади в Індо-Тихоокеанському регіоні – навіть якщо три країни запевняють, що їхній союз не призначений для того, щоб надіслати сигнал будь-якій одній країні.

США, Великобританія та Австралія заснували альянс безпеки під назвою Aukus у 2021 році. Назва походить від англійських абревіатур трьох країн (AUS, UK та USA). Президент США Джо Байден зустрівся з главами урядів Великобританії та Австралії Ріші Сунаком та Ентоні Албанезе у Сан-Дієго в американському штаті Каліфорнія, щоб обговорити подальший курс дій альянсу. У Сан-Дієго знаходиться великий військовий порт США.

Читайте також:  Георг Генсвайн поцілував труну Бенедикта на прощання

Багатоступінчастий графік

Представники уряду США наперед прокоментували багатоетапний графік реалізації проекту трьох країн. За їхніми словами, перша фаза вже йде і буде інтенсифікована найближчими роками. Він включає спільні навчання і навчання австралійських моряків, інженерів, техніків та іншого персоналу. Підводні човни США та Великобританії все частіше заходитимуть до портів Австралії. Австралійські моряки, у свою чергу, будуть інтегровані до американських та британських підрозділів підводних човнів. З 2027 року, сказав він, планується розмістити в Австралії підрозділи підводних човнів США і Великобританії, що ротуються.

Другий етап розпочнеться на початку 2030-х років. Після навчання австралійців країна придбає у США три атомні підводні човни із звичайним озброєнням, з можливістю купівлі ще двох у разі потреби. У довгостроковій перспективі буде побудовано нову модель підводного човна, що поєднує американські, британські та австралійські технології. Вона будуватиметься у Великій Британії з кінця 2030-х років і далі. На початку 2040-х років має бути готова і перша подібна модель, яка буде побудована в Австралії.

США: Немає послання жодній країні – крім Китаю

Представники уряду США знову заявили, що головною метою Альянсу Аукус є «підтримання миру і стабільності в Індо-Тихоокеанському регіоні, а також стримування та захист від загроз, що швидко змінюються міжнародному порядку та системі в цьому регіоні». Вони не згадували Китай самі по собі, а лише коли їх питали. Стабільності в регіоні все більше загрожує, зокрема Китай, додали вони потім. Під керівництвом глави держави Сі Цзіньпіна Китай останніми роками робив різні провокаційні кроки, такі як активізація діяльності в Південно-Китайському морі та навколо Тайваню.

Радник Байдена з національної безпеки Джейк Салліван наголосив, що альянс не є посланням будь-якій одній країні. Скоріше це позитивне послання всім країнам регіону та світу. За його словами, оголошення про плани не з’явилося звідки, а готувалося протягом 18 місяців з моменту створення альянсу. «Ми справді проводили тісні консультації з союзниками, партнерами та країнами всього Індо-Тихоокеанського регіону, і ми прямо розмовляли з Китаєм, щоб пояснити їм, що таке Аукус і чим він не є». Він сказав, що альянс працює із великою прозорістю.

Читайте також:  Еритрейські діаспори фінансують війну у Тиграї

Напружені відносини між США та Китаєм

Відносини між США та Китаєм серйозно напружені через цілий список спірних питань. Уряд Байдена розглядає Народну Республіку, що розвивається, як найбільший геополітичний виклик і конкурента. Нещодавно лідери Китаю публічно виступили в надзвичайно різких тонах щодо США, звинувативши Сполучені Штати та Захід у спробах завадити зростанню Китаю у світі. Президент Сі говорив про «стримування, оточення та придушення Китаю».

Пекін вже обурено відреагував на створення Альянсу Аукус у 2021 році. В інших країнах світу цей пакт також викликав сильне невдоволення: Франція свого часу була розгнівана новим альянсом, оскільки пакт «Аукус» порушив контракт на 56 мільярдів євро на постачання французьких підводних човнів до Австралії.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :