США, Великобританія та Австралія просувають пакт про підводні човни

38

У 2021 році США, Великобританія та Австралія заснували альянс безпеки під назвою Aukus. Заявлена ​​мета їхнього альянсу – зміцнення безпеки та військового стримування в Індо-Тихоокеанському регіоні.

 

США, Великобританія та Австралія просувають пакт про підводні човни

США, Великобританія та Австралія погодили конкретний графік оснащення Австралії атомними підводними човнами. Заявлена ​​мета їхнього альянсу – зміцнення безпеки та військового стримування в Індо-Тихоокеанському регіоні, де Китай також прагне розширення своєї могутності. Незадовго до зустрічі глав урядів усіх трьох країн Сан-Дієго високопоставлені представники уряду США представили деталі нового графіка.

Згідно з ним, США та Великобританія хочуть розмістити підводні човни в Австралії на ротаційній основі з 2027 року. Потім у 2030-х роках Австралія має створити власний флот атомних підводних човнів. Це буде пов’язане з ядерною силовою установкою, а не з ядерною зброєю. Спочатку для цих цілей країна купуватиме підводні човни в США, було сказано. У довгостроковій перспективі три країни планують спільно розробити модель підводного човна, який зрештою буде побудований в самій Австралії.

Експерти з безпеки розглядають альянс та його масштабний проект насамперед як спробу протистояти зростанню прагнення Китаю до влади в Індо-Тихоокеанському регіоні – навіть якщо три країни запевняють, що їхній союз не призначений для того, щоб надіслати сигнал будь-якій одній країні.

США, Великобританія та Австралія заснували альянс безпеки під назвою Aukus у 2021 році. Назва походить від англійських абревіатур трьох країн (AUS, UK та USA). Президент США Джо Байден зустрівся з главами урядів Великобританії та Австралії Ріші Сунаком та Ентоні Албанезе у Сан-Дієго в американському штаті Каліфорнія, щоб обговорити подальший курс дій альянсу. У Сан-Дієго знаходиться великий військовий порт США.

Читайте також:  Масштаб трагедії усвідомлюється лише зараз

Багатоступінчастий графік

Представники уряду США наперед прокоментували багатоетапний графік реалізації проекту трьох країн. За їхніми словами, перша фаза вже йде і буде інтенсифікована найближчими роками. Він включає спільні навчання і навчання австралійських моряків, інженерів, техніків та іншого персоналу. Підводні човни США та Великобританії все частіше заходитимуть до портів Австралії. Австралійські моряки, у свою чергу, будуть інтегровані до американських та британських підрозділів підводних човнів. З 2027 року, сказав він, планується розмістити в Австралії підрозділи підводних човнів США і Великобританії, що ротуються.

Другий етап розпочнеться на початку 2030-х років. Після навчання австралійців країна придбає у США три атомні підводні човни із звичайним озброєнням, з можливістю купівлі ще двох у разі потреби. У довгостроковій перспективі буде побудовано нову модель підводного човна, що поєднує американські, британські та австралійські технології. Вона будуватиметься у Великій Британії з кінця 2030-х років і далі. На початку 2040-х років має бути готова і перша подібна модель, яка буде побудована в Австралії.

США: Немає послання жодній країні – крім Китаю

Представники уряду США знову заявили, що головною метою Альянсу Аукус є «підтримання миру і стабільності в Індо-Тихоокеанському регіоні, а також стримування та захист від загроз, що швидко змінюються міжнародному порядку та системі в цьому регіоні». Вони не згадували Китай самі по собі, а лише коли їх питали. Стабільності в регіоні все більше загрожує, зокрема Китай, додали вони потім. Під керівництвом глави держави Сі Цзіньпіна Китай останніми роками робив різні провокаційні кроки, такі як активізація діяльності в Південно-Китайському морі та навколо Тайваню.

Радник Байдена з національної безпеки Джейк Салліван наголосив, що альянс не є посланням будь-якій одній країні. Скоріше це позитивне послання всім країнам регіону та світу. За його словами, оголошення про плани не з’явилося звідки, а готувалося протягом 18 місяців з моменту створення альянсу. «Ми справді проводили тісні консультації з союзниками, партнерами та країнами всього Індо-Тихоокеанського регіону, і ми прямо розмовляли з Китаєм, щоб пояснити їм, що таке Аукус і чим він не є». Він сказав, що альянс працює із великою прозорістю.

Читайте також:  Справа про знахідку кокаїну в Білому домі поки що завершена

Напружені відносини між США та Китаєм

Відносини між США та Китаєм серйозно напружені через цілий список спірних питань. Уряд Байдена розглядає Народну Республіку, що розвивається, як найбільший геополітичний виклик і конкурента. Нещодавно лідери Китаю публічно виступили в надзвичайно різких тонах щодо США, звинувативши Сполучені Штати та Захід у спробах завадити зростанню Китаю у світі. Президент Сі говорив про «стримування, оточення та придушення Китаю».

Пекін вже обурено відреагував на створення Альянсу Аукус у 2021 році. В інших країнах світу цей пакт також викликав сильне невдоволення: Франція свого часу була розгнівана новим альянсом, оскільки пакт «Аукус» порушив контракт на 56 мільярдів євро на постачання французьких підводних човнів до Австралії.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я