Байден інформує Конгрес про авіаудари США у Сирії

23

Президент США говорить про недавні авіаудари США в Сирії: «Вони були нанесені таким чином, щоб створити стримування».

 

Байден інформує Конгрес про авіаудари США у Сирії

Президент США Джо Байден поінформував парламент про нещодавні авіаудари США в Сирії після того, як одного американця було вбито внаслідок передбачуваної атаки іранського безпілотника. «Вони були проведені таким чином, щоб створити стримування, обмежити ризик ескалації та уникнути жертв серед цивільного населення», – написав Байден у листі до Конгресу, опублікованого в суботу (за місцевим часом). Згідно з листом, удари п’ятниці були покликані захистити «безпеку нашого персоналу» і служити стримуючим фактором проти нападів на американські цілі. Президенти США повинні інформувати Конгрес про воєнні дії – лист є формальністю.

За даними Міністерства оборони США, внаслідок удару безпілотника з військової бази в Сирії загинув армійський контрактник. Потім американські військові атакували з повітря об’єкти союзників іранської революційної гвардії. За даними Сирійської обсерваторії з прав людини, загинули 19 людей, серед яких були як ополченці, лояльні до Ірану, так і сирійські урядові війська. Американські ЗМІ повідомили про подальші атаки на військові об’єкти США на північному сході Сирії.

Іран відкидає звинувачення

Іран засудив напад США на військові об’єкти на північному сході Сирії. Він рішуче відкидає звинувачення США на адресу Ірану, заявив у суботу речник Міністерства закордонних справ Насер Канаані, за повідомленням інформаційного агентства Isna. Рада безпеки Ірану також відкинула звинувачення США у причетності до атаки безпілотника на американську базу в Сирії. «Американці намагаються відвернути увагу від своєї незаконної окупації частини Сирії неправдивими звинуваченнями на адресу Ірану», – заявив прес-секретар Ради Кеджван Чосраві порталу новин «Nour-News». Він пригрозив, що подальші напади США на ці спільні бази можуть зустріти «адекватні контрзаходи».

Читайте також:  Суд розпочинає слухання у справі про масову депортацію

Поряд із Росією, Іран є найважливішим союзником президента Сирії Башара Асада у громадянській війні. Уряд останнього контролює близько двох третин роздробленої країни, включаючи більшість великих міст, зокрема столицю Дамаск. Американські солдати були направлені до Сирії в 2015 році для підтримки боротьби з терористичним ополченням «Ісламська держава» (ІД), і 900 людей, як і раніше, розміщені там сьогодні – в основному на сході країни.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я