Акція протесту “Година Землі” – Росія відмовилася від участі

18

Одна година без світла – у багатьох країнах цього року знову відбувається акція протесту «Година Землі». Але геополітична ситуація дається взнаки: Росія відмовляється від участі.

 

Акція протесту «Година Землі» – Росія відмовилася від участі

Символічна темрява в ім’я захисту навколишнього середовища: у всьому світі багато людей вимкнули світло на одну годину в рамках кампанії «Година Землі». За словами організаторів, гасло «Разом за більш надійний захист клімату» в суботу відбулося близько 190 країн і сотні міст. Компанія із захисту клімату та навколишнього середовища, розпочата WWF в Австралії, з 2007 року є сигналом про те, що людство має краще дбати про Землю.

Починаючи з 20:30, місцеві визначні пам’ятки, офіси та будинки залишалися темними протягом 60 хвилин. Стартовий сигнал подали країни Азіатсько-Тихоокеанського регіону. У Новій Зеландії, наприклад, темними залишилися оглядова вежа Sky Tower та міст Харбор-Брідж в Окленді, а також будівля парламенту у столиці Веллінгтоні. В австралійському мегаполісі Сіднеї невдовзі після цього погас всесвітньо відомий міст Харбор-Брідж та Оперний театр. У Малайзії погасли вогні веж Петронас у Куала-Лумпурі. У столиці Таїланду Бангкоку також згасли п’ять знакових будівель, включаючи національну святиню країни – Храм Смарагдового Будди.

Відключення світла

Незабаром після цього в Німеччині на годину поринули у темряву Бранденбурзькі ворота. За даними WWF, понад 550 міст зареєструвалися для участі у акції. Однак, на відміну від попередніх років, підсвічування деяких пам’яток все одно не горіло – частково внаслідок енергетичної кризи. У зв’язку з війною в Україні державне міністерство Баден-Вюртемберга зазначило, що з літа освітлення було максимально зменшене з метою економії енергії.

Цього разу Росію не було включено. Світло в громадських будинках там залишилося включеним. Прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков пояснив це тим, що ініціатор акції WWF знаходиться у списку «іноземних агентів». Суперечливий закон, що лежить в основі цього списку, використовується в Росії для таврування людей, ЗМІ та неурядових організацій, які не лояльні до лінії Кремля. Росія брала участь у попередніх акціях «Година Землі» з 2013 року і, наприклад, відключила підсвічування фасаду Кремля.

Читайте також:  Фонди обов'язкового соціального страхування з дефіцитом до кінця вересня

Цього року на американському континенті також було вимкнено хвостовий ліхтар: У Торонто, Канада, CN Tower поринула у темряву. У сусідніх США поряд із нью-йоркським Емпайр-стейт-білдинг тимчасово не висвітлювалися, зокрема, Спейс-Нідл у Сіетлі та Вілліс-Тауер у Чикаго. У Лос-Анджелесі вогні колеса огляду на сонячних батареях на пірсі Санта-Моніки залишалися вимкненими.

“Година Землі” – це не економія енергії шляхом вимкнення світла, – пояснює WWF. Швидше, ця акція є символічною та мирною формою протесту», – заявили у WWF. «Лісові пожежі, посухи та повені 2022 року ще раз продемонстрували нам драматичні наслідки кліматичної кризи», – сказав WWF. “Це десятиліття визначить, чи зможемо ми ще обмежити кліматичну кризу до керованого рівня”.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я