Сотні випадків екстремізму та злочинів на ґрунті ненависті

13

Пограбування, вбивства та ненавмисні вбивства – судові органи на ранніх стадіях залучаються до розслідування серйозних злочинів. Однак у прокурорів Саксонії також є стоси справ за іншими напрямками розслідування.

 

Сотні випадків екстремізму та злочинів на ґрунті ненависті

Минулого року до прокуратури Саксонії надійшло майже 2500 розслідувань злочинів екстремістської спрямованості. У той час як кількість справ у сфері «внутрішнього світу зліва» скоротилася, у сферах «внутрішнього світу праворуч» та злочинів на ґрунті ненависті роботи було більше порівняно з 2021 роком, згідно зі статистикою, наданою Генеральною прокуратурою на запит. Згідно зі статистикою, кількість нових розглядів щодо злочинів лівого екстремізму скоротилася вдвічі – з 879 до 454, у той час як кількість розглядів щодо злочинів правого екстремізму збільшилася з 1831 до 1988. Також спостерігається чергове зростання кіберзлочинів – і злочини на ґрунті не 2021 року, причому у кожному випадку провадження може бути спрямоване проти кількох обвинувачених, повідомила прес-секретар органу юстиції.

Згідно зі статистикою, було проведено 973 розгляди у справах про правий екстремізм проти 1492 відомих підозрюваних та 1015 – проти невідомих. Розслідування проводилися переважно за використання символіки антиконституційних організацій, підбурювання народу та зображення насильства, образу, поширення пропаганди антиконституційних та терористичних організацій та завдання тілесних ушкоджень. В області лівих підозрювані були відомі у 106 випадках і не відомі у 348 випадках. У більшості випадків йшлося про заподіяння шкоди майну, але були також випадки завдання тілесних ушкоджень, образи, порушення миру, підпалу, порушення закону про збори, крадіжки та примуси.

Також було порушено 16 нових попередніх справ у галузі тероризму за підозрою у створенні терористичних організацій, підготовці серйозного акту насильства, що загрожує державі, або фінансуванні тероризму. 1086 нових справ у галузі злочинів на ґрунті ненависті було передано до прокуратури, що на 136 більше, ніж у попередньому році. Більшість із них – це злочини, скоєні через Інтернет. Загалом йшлося про використання символіки антиконституційних та терористичних організацій, підбурювання народу та зображення насильства, образи чи тілесних ушкоджень.

Читайте також:  "Зелена молодь": репутація партії "Зелених" підмочена

У 13745 нових випадках кіберзлочинів розслідування проводилися за фактами шпигунства за даними, комп’ютерного саботажу або шантажу. Наприклад, були випадки, коли дані компанії або приватні дані шифрувалися або викрадали шляхом використання вразливостей в ІТ-системі, а потім потрібен викуп – в основному в криптовалютах від кількох сотень євро до декількох мільйонів євро.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я