Шольц має дати свідчення у скандальній справі “Cum-Ex”

31

Канцлера Шольца вже двічі викликали до парламентської слідчої комісії Гамбурга – було ще одне запрошення. Слідчі сумніваються у “провалах у пам’яті”, на які посилається Шольц.

 

Шольц має дати свідчення у скандальній справі «Cum-Ex»

Канцлер Олаф Шольц (СДПН) втретє має дати свідчення перед Парламентським слідчим комітетом парламенту Гамбурга (PUA) щодо скандалу Cum-Ex. З ініціативи ХДС та Лівої партії він був знову викликаний до комітету, про що повідомили представники парламентських груп Ріхард Зеельмаєкер та Норберт Хакбуш. Вони сумніваються у «пробілах у пам’яті», на які посилається Шольц щодо зустрічей з акціонерами банку Warburg, замішаними у скандалі «Cum-Ex».

«Протоколи фінансового комітету Бундестагу ясно показують, що Олаф Шольц брехав»

Підставою для нового порядку денного послужили протоколи засідання фінансового комітету Бундестагу від 2020 року, які раніше були засекречені. Тепер вони розсекречені та доступні комітету Гамбурга. “Розсекречені протоколи фінансового комітету Бундестагу ясно показують, що Олаф Шольц брехав”, – сказав Зеельмайкер. «Всупереч своїй заяві у слідчому комітеті Гамбурга, Шольц зміг згадати принаймні одну зустріч із головою Warburg Bank Крістіаном Олаеріусом до цього».

Зустріч із банкірами: Шольц не пам’ятає її змісту

За словами Хакбуша, перед канцлером членів Фінансового комітету, які були присутні на засіданні 1 липня 2020 року, спочатку буде заслухано ПУА. “У повну амнезію Олафа Шольца і так важко повірити – але ці провали в пам’яті стають ще більш неправдоподібними, коли вони, очевидно, проявилися на фінансовому комітеті в 2020 році”.

Серед іншого PUA має вивчити можливий вплив провідних гамбурзьких політиків SPD на податковий режим банку Warburg у зв’язку з угодами «cum-ex». Будучи мером Гамбурга, Шольц тричі приймав акціонерів банку у мерії у 2016 та 2017 роках.

Читайте також:  Внески на медичне страхування доведеться підвищити у 2024 році

Шольца вже допитали слідчий комітет у серпні минулого року і в квітні 2021 року і в обох випадках визнав факт зустрічей з банкірами. Але водночас він наголосив, що не пам’ятає їх змісту.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я