Профспілки та соціальна асоціація критикують бюджет-2024

19

Це зайняло багато часу, але тепер проект бюджету федерального уряду наступного року готовий: на 30 мільярдів євро менше. Наразі лунає критика заходів жорсткої економії.

 

Профспілки та соціальна асоціація критикують бюджет-2024

Профспілки та соціальна асоціація VdK виступили з різкою критикою запланованої економії у бюджеті на 2024 рік, особливо у соціальному секторі. Вони критикують бюджет-2024: «Курс на скорочення видатків у принципі не потрібен, він є антисоціальним і шкідливим для економічної політики, – заявив член правління DGB Штефан Керцелль в інтерв’ю Deutsche Presse-Agentur. Уряд надсилає неправильний сигнал своїм бюджетом. Скорочення витрат безпосередньо знижує внутрішній попит та економічні показники».

«Зважаючи на нинішню нестабільну економічну ситуацію, це контрпродуктивно з точки зору економічної політики».

Президент VdK Верена Бентеле сказала газеті «Augsburger Allgemeine»: «Сильна соціальна держава – це основа нашого суспільства, ми не повинні допустити, щоб вона почала руйнуватися і ламатися». Вона закликала до поліпшень, особливо у сфері запланованої базової допомоги на дитину, а також субсидій на медичне страхування та страхування довгострокового догляду. «У Німеччині три мільйони дітей ростуть у злиднях».

Той факт, що економія має бути зроблена на допомозі з догляду або батьківських посібників, є «нерозумним і не продуманим», сказав голова IG Metall Йорг Хофманн. «Світлофор потрапив у цю ситуацію, тому що виключив підвищення податків і в рік, відзначений війною та інфляцією, знову натиснув на боргове гальмо вже на 2023 рік – це позбавило його свободи дій, необхідної після кризи». Керцелль висловився ще більш виразно: «Боргове гальмо – це гальмо майбутнього», – критикує він.

Міністерство у справах сім’ї має скоротити батьківську допомогу

Натомість керівник DGB закликав до додаткових державних витрат та «масштабних інвестицій», наприклад, у транспорт, інфраструктуру та цифровізацію. «У Китаї та США сотні мільярдів інвестуються у майбутнє. Якщо Німеччина сповільниться тут, то вона програє надовго».

Читайте також:  Міністр-президент Гессена незадоволений вирівнюванням бюджетної забезпеченості

Цієї середи, після довгих і важких переговорів, федеральний кабінет міністрів планує ухвалити урядовий проект федерального бюджету на 2024 рік. Після 476,3 мільярдів євро цього року федеральні витрати мають бути значно скорочені до 445,7 мільярдів євро. Після додаткових витрат у попередні роки, пов’язаних з пандемією та кризою цін на енергоносії, знову дотримуватиметься боргове гальмо, закріплене в Основному законі. Кабінет Міністрів затвердив фінансовий план до 2027 року.

Міністерство сім’ї змушене скоротити найбільшу статтю бюджету – батьківську допомогу. Найбільш високооплачувані батьки більше не отримуватимуть допомогу на заміщення зарплати, а лише батьки, які разом заробляють не більше 150 000 євро на рік. Раніше цей ліміт складав 300 000 євро. Міністр Ліза Паус (Зелені) поки не змогла досягти бажаної суми в дванадцять мільярдів євро для запланованої базової дитячої допомоги. Міністр фінансів Крістіан Лінднер (СвДП) спочатку зарезервував лише два мільярди євро на 2025 рік як «запасний варіант» у подальшому фінансовому плані.

Відмова від субсидій на страхування з догляду за хворими

З метою економії коштів з бюджету також буде виключено субсидію у розмірі одного мільярда євро на страхування довготривалого догляду, яке було запроваджено лише у 2022 році. Однак федеральний міністр охорони здоров’я Карл Лаутербах (СДПН) одразу ж дав зрозуміти, що в результаті не відбудеться скорочення допомоги. Бентеле розкритикував те, що субсидія на обов’язкове медичне страхування також буде нижчою, ніж у 2023 році, і, отже, надто низькою. Заступник голови парламентської групи ХДС/ХСС Матіас Міддельберг, який у свою чергу вважає скорочення малопривабливими, заявив газеті Neue Osnabrücker Zeitung: «Насправді мінімальна «економія» у багатьох випадках є лише перенесенням тягаря на фонди соціального страхування».

Читайте також:  Парламент МВ наполягає на розпускі Фонду захисту клімату

Після рішення кабінету міністрів проект переходить до парламентської процедури. Як правило, там ще належить внести суттєві зміни. Очікується, що Бундестаг ухвалить бюджет на початку грудня.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я