Світлофорна коаліція сперечається – тепер про батьківську допомогу

22

У світлофорній коаліції розгорається нова суперечка. Плани щодо зниження межі доходу для отримання батьківської допомоги були піддані різкій критиці.

 

Світлофорна коаліція сперечається – тепер про батьківську допомогу

Світлофорній коаліції СДПН, «зеленим» та ВДП загрожує новий конфлікт – цього разу з приводу батьківської допомоги. Міністр фінансів Крістіан Лінднер (СвДП) написав у Твіттері у відповідь на побоювання міністра у справах сім’ї Лізи Паус (Зелені) з приводу економії на батьківській допомозі у вівторок: «Якщо відповідальна колега сама не переконана у зміні батьківської допомоги, то вона може і має внести свій консолідований вклад іншим способом».

Це пов’язано з планом Паус знизити граничний рівень доходу для батьківської допомоги і тим самим скоротити кількість людей, які мають право на батьківську допомогу. У майбутньому ліміт буде знижено з цьогорічного оподатковуваного річного доходу в 300 000 євро до 150 000 євро. Таким чином, Паус хоче зробити ощадний внесок, накладений на неї – як і інші міністерства – міністром фінансів Крістіаном Лінднером (СвДП) на федеральний бюджет 2024 року.

Згідно з RTL/ntv, міністр у справах сім’ї заявила в інтерв’ю радіомовній групі, що приблизно 60 000 сімей більше не матимуть права на державну допомогу із заміни заробітної плати під час відпустки по догляду за дитиною. Представник міністерства у справах сім’ї заявив у вівторок, що оскільки у 2020 році допомога з догляду за дитиною отримуватиме трохи більше мільйона осіб, нова постанова торкнеться близько п’яти відсотків усіх одержувачів допомоги з догляду за дитиною.

Найбільша частка бюджетних зобов’язань

У бюджеті на 2024 рік усі міністерства, включаючи власне, мали б зробити економію. Проте 90 відсотків їхніх бюджетів пов’язані із законом, пояснила Паус. «Звідси мені довелося звернутися до встановленого законом допомоги, і я мав наказ федерального міністра фінансів скоротити батьківську допомогу, зменшити його». У цій ситуації вона вирішила не скорочувати допомогу, а подивитися, як це можна збалансувати з точки зору соціальної політики. “Для рівності, насправді, це не найяскравіший приклад”, – сказала Паус.

Читайте також:  «Карітас» чекає на нову хвилю біженців з України

Джерела в міністерстві фінансів повідомили, що в ході розробки федерального бюджету на 2024 рік всім відомствам було запропоновано зробити свій внесок у досягнення сталого фінансування бюджету відповідно до боргового гальма Основного закону. «Міністерства вільні встановлювати пріоритети на власний розсуд». Як буде досягнуто мети відповідного міністерства, залежатиме від них. Однак необхідна економія може бути «реалізована і в іншому місці» у міністерстві у справах сім’ї, якщо виникнуть технічні проблеми з батьківськими посібниками, йдеться у повідомленні.

Критика з боку ВДП та ХДС/ХСС

Парламентська група ВДП у Бундестазі категорично відкидає будь-яке погіршення батьківської допомоги за рахунок значного зниження граничних доходів. «Я вважаю неправильним, що ми зараз скорочуємо саме ці кошти, – сказав лідер парламентської групи Крістіан Дюрр у Берліні. Це особливо вірно з погляду рівності між чоловіками та жінками у сім’ї. Пропозиція Паус посилить ситуацію».

Парламентська група ХДС/ХСС у Бундестазі також виступила з різкою критикою запланованих скорочень. Фрідріх Мерц (ХДС), лідер парламентської групи ХДС/ХСС, заявив перед зустріччю членів парламенту від ХДС/ХСС у Берліні, що плани Паус помітно обмежать можливості багатьох сімей, особливо у великих містах із високою вартістю життя. Лідер парламентської фракції ХДС Олександр Добріндт сказав про «фатальний сигнал для сімей у Німеччині». Добриндт підкреслив, що батьківська допомога – це не соціальна, а сімейна допомога.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :