Союзники України сьогодні зустрічаються у Німеччині

4

Союзники готові продовжувати підтримку. Очікується, що міністр оборони США Ллойд Остін оголосить про новий суттєвий пакет військової допомоги Києву на 25 подібних переговорах на авіабазі Рамштайн, в яких візьмуть участь представники близько 50 країн.

На зустрічі Контактної групи з оборони України також мали бути присутніми генеральний секретар НАТО Марк Рютте та голова зовнішньополітичного відомства ЄС Кая Каллас разом із міністром оборони Німеччини Борисом Пісторіусом.

Російські та українські війська, які зараз ведуть запеклі бої у майже трирічній війні, прагнуть закріпити свої позиції на полі бою до інавгурації Трампа, яка відбудеться 20 січня.

Повернувшись до влади, Трамп, який критикував військову допомогу США Києву, пообіцяв швидко покласти край війні, але не висунув жодних конкретних пропозицій щодо припинення вогню чи мирної угоди.

Сполучені Штати за президента Джо Байдена були найбільшим спонсором України під час війни, надавши військову допомогу на суму понад 65 мільярдів доларів з лютого 2022 року, і високопосадовець Міністерства оборони США повідомив журналістам цього тижня, що «істотна заява» про допомогу, ймовірно, буде зроблено на зустрічі у четвер.

Німеччина стала другим за величиною спонсором України, надавши зараз близько 30 мільярдів доларів, включаючи кошти, виділені на цей рік.

У середу Остін заявив агентству AFP, що лідерство США в Україні «критично важливо»та зазначив, що продовження військової допомоги Києву має ключове значення.

«Це ще не кінець»

«Ми не просто просили країни надати допомогу у сфері безпеки — ми в кожному випадку були лідерами з погляду обсягу наданої нами допомоги у сфері безпеки та швидкості, з якою ми отримували цю допомогу у сфері безпеки».— сказав він у Рамштайні.

Читайте також:  Німецька фірма про будівництво танкового заводу в Україні

«Для всієї коаліції дуже важливо продовжувати надавати військову допомогу. США очолили ці зусилля і, сподіваюся… продовжать це робити, бо це ще не кінець»— сказав Остін.

Міністр оборони США запустив процес координації постачання літаків, танків, ракет, засобів ППО та іншої зброї в Україну, проте невизначеність нависає в міру того, як Трамп готується знову вступити на посаду.

Трамп поставив під сумнів підтримку України і розкритикував союзників НАТО за занадто малі витрати на спільну оборону.

Під час свого попереднього терміну він також погрожував вивести більшу частину 35 000 американських військовослужбовців, дислокованих у Німеччині.

Цього тижня Трамп викликав ще більшу тривогу серед союзників, відмовившись виключити можливість військових дій із захоплення Гренландії, автономної території Данії, члена ЄС та НАТО, і назвавши кордон між США та Канадою “штучно проведеною лінією”.

З початку наступу Росії у лютому 2022 року, коли їй не вдалося захопити українську столицю Київ, Москва змінила свої цілі, натомість зосередившись на спробах завоювати східну Україну.

У понеділок Росія заявила, що її війська захопили «важливий логістичний вузол» Курахове на сході України після кількох місяців сталого просування у цьому районі.

Заява прозвучала після того, як Росія заявила, що Київ розпочав нову «контратаку» у прикордонному районі Курська через п’ять місяців після того, як українські війська спочатку захопили окремі ділянки цього району в ході несподіваного вторгнення через кордон.

Надії Зеленського

В інтерв’ю американському подкастеру Лексу Фрідману, опублікованому в неділю, Зеленський висловив сподівання і заявив, що Трамп відіграватиме вирішальну роль у будь-якому завершенні конфлікту.

“Ми з Трампом прийдемо до угоди і… запропонуємо надійні гарантії безпеки разом з Європою, а потім ми зможемо поговорити з росіянами”– сказав Зеленський, згідно з опублікованим перекладом.

Читайте також:  Москвичу дали вісім із половиною років за критику війни

Він додав, що у Трампа «достатньо влади, щоб чинити на нього тиск, щоб чинити тиск на Путіна».

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я