Сім’ї загиблих на війні добровольців отримають 3 млн. рублів

18

А поранені – статус ветерана бойових дій.

Сім'ї загиблих на війні добровольців отримають по 3 млн. рублів

Сім’ї загиблих на війні в Україні добровольців отримають по 3 млн. рублів. Відповідний закон підписав 4 листопада президент Володимир Путін.

Сім’ї загиблих на війні добровольців отримають 3 млн. рублів

Президент РФ Володимир Путін у п’ятницю затвердив поправки щодо створення Міністерством оборони добровольчих формувань. Документ прописує статус добровольців, їх права, порядок виплат грошового утримання та інші питання. Зокрема, на добровольців тепер поширюватиметься статус військовослужбовців за контрактом, йдеться у документі.

А самі добровольчі формування сприятимуть «виконанню завдань, покладених на Збройні сили РФ, у період мобілізації, дії воєнного стану, у воєнний час, у разі виникнення збройних конфліктів, під час проведення контртерористичних операцій, і навіть під час використання збройних сил РФ поза РФ». Увійти до складу формувань зможуть як добровольці, так і військовослужбовці, яких направило Міноборони.

У документі також прописано порядок виплат добровольцям. Так, у разі їхньої загибелі члени сімей отримають 3 млн руб. У разі отримання травми або каліцтва, яке зробить його непридатним до військової служби, бійці можуть розраховувати на одноразову допомогу. Зокрема, 2 млн. руб. виплачуватимуть добровольцям та військовослужбовцям, які проходять службу за контрактом, та 1 млн руб. — громадянам, які проходять військову службу на заклик і покликаним на військові збори.

Додаткові бонуси

Крім того, до Держдуми внесено законопроект про наділення добровольців, які беруть участь у спецоперації, статусом ветерана бойових дій. А ті, хто отримав поранення в цей період, зможуть претендувати також на статус інваліда бойових дій.

Це дозволить добровольцям та їхнім сім’ям отримувати щомісячні виплати, а також користуватись пільгами та іншими заходами соцпідтримки поряд із військовими ЗС РФ. Станом на 1 листопада у Генштабі повідомили, що до добровольчих загонів записалося понад 15 000 росіян.

Читайте також:  Що відбувалося у війні в Україні 11 липня

За словами Путіна, до лав ЗС РФ закликали 318 тисяч солдатів та офіцерів. План перевиконано саме завдяки добровольцям.

Щоб збільшити кількість добровольців, Путін запровадив одноразову виплату для тих, хто підписав контракт після 21 вересня цього року, коли почалася часткова мобілізація. Контрактники отримають по 195 тисяч карбованців кожен.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я