Шведський суд схвалив екстрадицію до Туреччини

17

Напередодні нових переговорів у суперечці щодо прийому Швеції до НАТО Верховний суд країни схвалив першу екстрадицію прихильника РПК до Туреччини. Про це йдеться у рішенні, наданому судом у розпорядження Deutsche Presse-Agentur.

Відповідні закони Швеції не перешкоджають екстрадиції цієї людини для відбування терміну покарання, що залишився, йдеться у рішенні. Не суперечить вона і Європейській конвенції з прав людини. Уряд Стокгольма тепер може вирішити, чи видаватиме 35-річного злочинця. Туреччина неодноразово вимагала екстрадиції від Швеції в ході суперечки з НАТО.

Причина екстрадиції заперечується

Чоловік був заарештований у Швеції влітку 2022 року на запит турецьких судових органів. З того часу він перебував у попередньому ув’язненні. У 2014 році його було засуджено до чотирьох років і семи місяців позбавлення волі за злочини, пов’язані з наркотиками, в Адані, Туреччина. Згідно з ухвалою шведського суду, винесеної попереднього тижня, він зізнався у скоєнні наркозлочинів і був достроково звільнений за УДВ за хорошу поведінку. 2018 року він приїхав до Швеції з Туреччини.

Згідно з доповіддю, чоловік вважає справжньою причиною екстрадиції, що запитується, те, що він курд і працював на користь курдів. Він є членом прокурдської партії HDP та підтримує як курдське ополчення YPG у Сирії, так і заборонену Курдську робочу партію PKK. Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган звинувачує HDP у тому, що вона є розширеною рукою РПК. ПНД відкидає це.

На тлі агресивної війни Росії проти України Швеція, як і Фінляндія, подала заявку на вступ до НАТО у травні 2022 року. Фінляндія є членом НАТО з початку квітня, але Швеції все ще не вистачає схвалення Туреччини та Угорщини. Туреччина звинувачує скандинавську країну в недостатній прихильності до боротьби з «терористичними організаціями» і у зв’язку з цим неодноразово вимагала екстрадиції.

Читайте також:  Канцлер заробляє менше, ніж багато керівників федеральних компаній

Міністр закордонних справ Швеції Тобіас Біллстрем хоче завтра зустрітися з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом. Нову шведсько-турецьку зустріч заплановано на наступний тиждень. Швеція сподівається стати членом альянсу до липневого саміту НАТО у Вільнюсі.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :