Лісові пожежі в Канаді та дим у Нью-Йорку

89

Дим від канадських лісових пожеж викликав попередження про забруднення повітря. Губернатор Нью-Йорка Кеті Хочул назвала погіршення якості повітря надзвичайний стан.

 

У середу вдень небо Нью-Йорка стрімко потемніло, коли шлейф диму від канадських лісових пожеж наблизився до найбільшого міста країни, внаслідок чого індекс якості повітря перевищив позначку 400, перейшовши в «небезпечний» діапазон і ставши гіршим відколи Агентство з охорони довкілля почало реєструвати вимірювання якості повітря у 1999 році.

Лісові пожежі в Канаді та дим у Нью-Йорку: останні новини про погіршення якості повітря

Центр Манхеттена поринув у глибоку помаранчеву серпанок, а димні хмари заслонили видимість у п’яти районах та регіоні, скасувавши деякі рейси. Раніше цього дня пасажири одягли маски, які використовуються під час пандемії коронавірусу, деякі школи було закрито, а чиновники попередили людей, щоб вони не виходили на вулицю.

Вид на Манхеттен за допомогою камери EarthCam.  Скріншот: earthcam.com/usa/newyork/worldtradecenter

Нью-Йорк був не єдиним містом штату, де склалася небезпечна ситуація з повітрям. Протягом більшої частини середовища індекс якості повітря в Сіракьюсі перевищив 400, за даними AirNow, який визначає показники вище 100 як “нездорові” для дихання, а вище 300 – як “небезпечні”.

У Бінгемтоні, приблизно за 60 миль на південь від Сіракуз, Майк Хардіман, метеоролог із Національної метеорологічної служби, сказав, що місто «схоже на Марс» і «пахне сигарами».

Виступаючи перед журналістами, губернатор Кеті Хочул назвала погіршення якості повітря в Нью-Йорку «надзвичайною кризою» і попередила, що вона може тривати кілька днів:

“Люди повинні готуватися до цього протягом тривалого часу”

– сказала вона.

Сотні пожеж палахкотять на сході Канади вже кілька тижнів. Коли дим поширився на південь над північно-східними та середньо-західними районами США, один нью-йоркський пасажир у вівторок описав запах від «підгорілого тосту» до «вогнища».

Читайте також:  Ідеальний сніданок: прості правила здорового початку дня

Якість повітря в Нью-Йорку залишається найгіршою з 1960-х років, за словами комісара з охорони здоров’я міста Ашвіна Васана. Школи міста було відкрито, але не проводили заходів на відкритому повітрі, оголосив мер Ерік Адамс. На більшій частині штату Нью-Йорк до вечора середи діяло попередження про санітарний стан повітря – індекс очікується понад 100.

Погана якість повітря може мати широко поширені наслідки для здорових людей і серйозні наслідки для тих, хто страждає на респіраторні захворювання, відповідно до федеральних рекомендацій. Такі високі показники є типовими для задимлених мегаполісів, таких як Джакарта або Нью-Делі, але рідкісні в Нью-Йорку, де десятиліттями приймалися закони штату та федеральні закони, спрямовані на зниження викидів.

Лісові пожежі в Канаді та дим у Нью-Йорку: ось що ще слід знати:

  • У Канаді, де станом на початок середи майже 250 пожеж вийшло з-під контролю, також очікується посилення серпанку. У деяких районах Квебеку та Онтаріо діє попередження про змогу, а експерти попередили, що повітря в Торонто та інших містах, швидше за все, погіршиться – можливо, у четвер – перш ніж стане кращим.
  • Супутникові знімки показали, що в середу серпанок огорнув частину США, і попередження діяли на значній частині Північного Сходу та Середнього Заходу.. Філадельфія знаходилася під «червоним кодом», що означає, що чутливі групи населення можуть наражатися на ризик.
  • Очікується, що серпанок затримається на кілька днів, тому що погодна система, що розганяє її по атмосфері, була відносно застійною., йдеться у прогнозі Національної метеорологічної служби. Прогнозні моделі показують, що в четвер щільніший шар диму може поширитися далі на захід і досягти таких міст, як Піттсбург.
Читайте також:  Експерти: скорочене навчання для вчителів

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я