Розмальований фарбою приватний літак: розслідування проти кліматичних активістів

16

Після того, як демонстранти з ініціативи «Останнє покоління» із захисту клімату облили приватний літак на острові Зюльт, прокуратура проводить розслідування за підозрою у кількох правопорушеннях. Йдеться про порушення кордонів, заподіяння шкоди майну та примус, сказав Бернд Вінтерфельдт, старший прокурор Фленсбурга. Сума збитків ще з’ясовується.

Учора п’ять демонстрантів віком від 21 до 60 років прорізали огорожу аеропорту на північноморському острові Зюльт, проникли на територію та майже повністю облили літак помаранчевою фарбою. Демонстранти також зняли кришки двигунів літака та розпорошили фарбу в турбіни. Чотири особи застрягли на крилах і одна людина – на асфальті перед літаком.

За даними поліції, п’ятьох людей було від’єднано від крил і землі і оглянуто рятувальниками. За первісними даними, ніхто не постраждав. На виконання польотів це не вплинуло. Операція тривала понад чотири години.

Вже в неділю ініціатива оголосила проведення цільових акцій протесту проти багатих людей цього тижня. Група заявила, що кліматична катастрофа «насамперед викликана багатими», і хотіла привернути до цього увагу.

Представник “Останнього покоління” Теодор Шнарр розкритикував канцлера Олафа Шольца (СДПН) за затримки у захисті клімату. Мільйонери та мільярдери роблять непропорційно великий внесок у зміну клімату, вважають протестувальники. Власники приватних літаків, лімузинів та суперяхт добровільно не відмовляться від них. Для скорочення цих викидів потрібні закони.

Читайте також:  Пакистан забороняє виїзд для колишнього прем'єр-міністра Хана

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я