Вздовж Шпрее та в Берліні назріває дефіцит питної води

51

Згідно з результатами дослідження, постачання питної води в районі Берліна та вздовж річки Шпреє знаходиться під загрозою серйозного дефіциту. Річка може нести до 75% менше води в посушливі літні місяці, якщо після припинення видобутку бурого вугілля в Лужиці в річку закачуватиметься набагато менше грунтових вод. Про це свідчить дослідження, опубліковане у понеділок Федеральним агентством охорони навколишнього середовища.

Глава відомства Дірк Месснер попередив: «У гіршому випадку вода може стати дуже дефіцитною в Берліні та Бранденбурзі, якщо не буде вжито рішучих контрзаходів». Землі Бранденбург, Берлін та Саксонія стикаються з відповідними проблемами».

Передісторія проблеми полягає в тому, що через видобуток корисних копалин у Лужиці протягом цілого століття штучно збільшувалася витрата води у Шпреї: Підземні води викачувалися для видобутку вугілля та скидалися туди. Добра половина води, яку річка несе сьогодні в районі Котбуса, надходить із відкачаних ґрунтових вод. У спекотне літо ця частка зростає до 75 відсотків.

Озера як водосховища?

У дослідженні пропонується, зокрема, зміцнювати греблі та водосховища та розширювати існуючі озера як водосховища. Федеральні землі також мають спільно вивчити можливості перекачування води з інших регіонів у Шпреї за новими системами трубопроводів таким чином, щоб це було максимально екологічним.

У ньому також говориться, що домогосподарства, промисловість та сільське господарство мають заощаджувати більше води. На думку UBA, одним із варіантів, у разі потреби, може бути продовження відкачування підземних вод з кар’єрів та направлення їх у Шпреї в очищеному вигляді.

Месснер заявив, що загроза нестачі води не є причиною відмови від відмови від вугілля: «Зміна клімату – найбільша проблема, з якою ми стикаємося. Воно вже призводить до посух та екстремальних погодних умов. Видобуток вугілля шкодить довкіллю протягом десятиліть».

Читайте також:  Лідер партії СДПН у Північному Рейні-Вестфалії Кутшаті подав у відставку

Екологічна мережа Grüne Liga вимагає не ігнорувати зобов’язання оператора відкритих гірничих робіт LEAG. «Компанія має нести свою справедливу частку витрат, інакше існує загроза нового подарунку мільярдів від держави викопним корпораціям», – сказав Рене Шустер, експерт асоціації з бурого вугілля.

Згідно з дослідженням, брак води впливає, зокрема, на постачання сирої води найбільшої берлінської станції питної води у Фрідріхсхагені. Розведення очищених стічних вод Берліна водою зі Шпрее – близько 220 мільйонів кубометрів на рік – також стає все більш проблематичним. У той же час, лише в найближчі десятиліття знадобиться ще шість мільярдів кубометрів води для заповнення кар’єрних свердловин, щоб вони не стали нестабільними.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :