Вздовж Шпрее та в Берліні назріває дефіцит питної води

95

Згідно з результатами дослідження, постачання питної води в районі Берліна та вздовж річки Шпреє знаходиться під загрозою серйозного дефіциту. Річка може нести до 75% менше води в посушливі літні місяці, якщо після припинення видобутку бурого вугілля в Лужиці в річку закачуватиметься набагато менше грунтових вод. Про це свідчить дослідження, опубліковане у понеділок Федеральним агентством охорони навколишнього середовища.

Глава відомства Дірк Месснер попередив: «У гіршому випадку вода може стати дуже дефіцитною в Берліні та Бранденбурзі, якщо не буде вжито рішучих контрзаходів». Землі Бранденбург, Берлін та Саксонія стикаються з відповідними проблемами».

Передісторія проблеми полягає в тому, що через видобуток корисних копалин у Лужиці протягом цілого століття штучно збільшувалася витрата води у Шпреї: Підземні води викачувалися для видобутку вугілля та скидалися туди. Добра половина води, яку річка несе сьогодні в районі Котбуса, надходить із відкачаних ґрунтових вод. У спекотне літо ця частка зростає до 75 відсотків.

Озера як водосховища?

У дослідженні пропонується, зокрема, зміцнювати греблі та водосховища та розширювати існуючі озера як водосховища. Федеральні землі також мають спільно вивчити можливості перекачування води з інших регіонів у Шпреї за новими системами трубопроводів таким чином, щоб це було максимально екологічним.

У ньому також говориться, що домогосподарства, промисловість та сільське господарство мають заощаджувати більше води. На думку UBA, одним із варіантів, у разі потреби, може бути продовження відкачування підземних вод з кар’єрів та направлення їх у Шпреї в очищеному вигляді.

Месснер заявив, що загроза нестачі води не є причиною відмови від відмови від вугілля: «Зміна клімату – найбільша проблема, з якою ми стикаємося. Воно вже призводить до посух та екстремальних погодних умов. Видобуток вугілля шкодить довкіллю протягом десятиліть».

Читайте також:  РКД радить слідувати рекомендаціям щодо захисту від інфекції Covid-19

Екологічна мережа Grüne Liga вимагає не ігнорувати зобов’язання оператора відкритих гірничих робіт LEAG. «Компанія має нести свою справедливу частку витрат, інакше існує загроза нового подарунку мільярдів від держави викопним корпораціям», – сказав Рене Шустер, експерт асоціації з бурого вугілля.

Згідно з дослідженням, брак води впливає, зокрема, на постачання сирої води найбільшої берлінської станції питної води у Фрідріхсхагені. Розведення очищених стічних вод Берліна водою зі Шпрее – близько 220 мільйонів кубометрів на рік – також стає все більш проблематичним. У той же час, лише в найближчі десятиліття знадобиться ще шість мільярдів кубометрів води для заповнення кар’єрних свердловин, щоб вони не стали нестабільними.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я