Bayer зазнала третьої поразки у справі за гліфосатом

12

332 млн дол. збитків – такий вердикт присяжних у суді Каліфорнії. Проте компанія Bayer переконана, що зможе здобути перемогу в апеляції.

Bayer зазнала третьої поразки у справі за гліфосатом

Компанія Bayer зазнала третьої поспіль поразки в американському судовому процесі за звинуваченням у ракових захворюваннях, пов’язаних із застосуванням бур’янів, що містять гліфосат.

Присяжні в суді штату Каліфорнія у Сан-Дієго присудили 57-річному чоловікові відшкодувати збитки на загальну суму 332 млн доларів (314 млн. євро). Компанія Bayer заявила, що вважає, що має всі шанси виграти справу в апеляційній інстанції.

До цього Bayer виграла дев’ять судових процесів у США, а тепер програла три. Лише у понеділок компанія оголосила про свій намір подати апеляцію на дві попередні поразки.

Bayer підкреслює, що, як і раніше, переконана в безпеці гліфосату.

Суд у Сан-Дієго виніс рішення про компенсацію збитків у розмірі 7 млн ​​дол. і ще 325 млн дол. як штрафні санкції.

Компанія Bayer назвала цей вердикт необґрунтованим, а розмір компенсації – неконституційним. Крім того, в ході судового розгляду було допущено юридичні помилки. У присяжні часто присуджують позивачам великі суми, які згодом судді нерідко зменшують.

Bayer зазнала третьої поразки у справі за гліфосатом.  Фото: Unsplash License / Unsplash.com

Про проблеми, пов’язані з бур’яном Roundup, що містить гліфосат, компанія Bayer дізналася у 2018 році у зв’язку з поглинанням Monsanto за 60 млрд дол. У тому ж році відбулося перше судове рішення проти компанії Dax, що викликало хвилю судових позовів у США. У 2020 році Bayer запустила програму вартістю мільярди доларів з врегулювання більшості позовів без визнання своєї відповідальності.

Bayer вже врегулювала значну частину позовів. Навесні, під час подання фінансових показників на 2022 рік, було оголошено, що з приблизно 154 000 поданих позовів близько 109 000 було врегульовано або не відповідають критеріям врегулювання.

Читайте також:  Герінг-Екардт про Східну Німеччину, AfD і стейки з шиї

Крім того, до кінця 2022 року компанія Bayer може розраховувати на резерв у розмірі 6,4 млрд. доларівякий вона зарезервувала для врегулювання існуючих та майбутніх позовів щодо гліфосату.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я