Звинувачення пілоту Джонатану Данну нарешті пред’явлено

5

У разі ухвалення обвинувального вироку йому загрожує до 20 років позбавлення волі.

Звинувачення пілоту Джонатану Данну нарешті пред’явлено

Політ, маршрут якого влада США не розкриває досі, відбувся ще 22 серпня 2022 року, але тільки зараз звинувачення другому пілоту Джонатану Данну були висунуті присяжними штату Юта.

Неймовірна справа

Данн був першим офіцером авіакомпанії Delta Airlines і учасником програми «Федеральний співробітник льотної палуби» Управління транспортної безпеки США (TSA). Офіцери “федеральної льотної палуби” – це пілоти авіакомпаній, яким TSA дозволяє бути озброєними на внутрішніх американських рейсах. Для цього вони проходять спеціальну підготовку та отримують зброю, що видається TSA, для захисту кабіни у разі спроби викрадення.

У двосторонньому обвинувальному висновку Данн звинувачується в «нападі на члена екіпажу та залякуванні його, а також у використанні небезпечної зброї при нападі на члена екіпажу та залякуванні його».

У кабіні літака авіакомпанії Delta Airlines капітану погрожував другий пілот за незгоду з траєкторією польоту

Згідно з обвинувальним висновком, розбіжності виникли через те, що капітан хотів здійснити посадку в найближчому доступному аеропорту через невідкладну медичну допомогу пасажиру. Нормальний порядок дій в авіації. Але перший помічник Данн, тобто. другий пілот, дістав пістолет, направив його на капітана і заявив, що застрелить його, якщо той вирішить відхилити рейс! Мотив Данна? Про це – принаймні публічно – поки що немає жодної інформації.

Авіакомпанія утрималася від подальших коментарів

Капітан, мабуть, відреагував дуже розсудливо: йому вдалося відмовити другого пілота від застосування вогнепальної зброї та згодом благополучно посадити свій літак. У запланованому чи запасному аеропорту – невідомо.

Суд над Джонатаном Данном проходитиме в окружному суді США з округу Юта

Адміністрація транспортної безпеки США підтвердила факт небезпечного інциденту У своїй заяві представник Управління сказав: “TSA поінформовано про інцидент за участю офіцера федеральної льотної палуби”.

Авіакомпанія Delta Airlines також вперше, більш як через рік після інциденту, прокоментувала ситуацію, повідомивши у своїй заяві, що Данн більше не працює в авіакомпанії. Тим не менш, «з поваги до розслідування Федерального управління цивільної авіації, що триває» авіакомпанія утрималася від подальших коментарів до завершення розслідування.

Читайте також:  ЄС та США переслідуватимуть прихильників Росії

У разі ухвалення обвинувального вироку Джонатану Данну загрожує до 20 років позбавлення волі.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :