Договір із захисту Світового океану ухвалило ООН

10

Протягом багатьох років країни світу боролися за угоду щодо захисту Світового океану – і ось у березні їм вдалося досягти прориву. Тепер Договір про відкрите море офіційно ухвалено ООН.

 

ООН ухвалила договір щодо захисту Світового океану

Після багаторічних переговорів Організація Об’єднаних Націй ухвалила договір про захист Світового океану. Серед іншого, договір створює основу для виділення великих територій, що охороняються, у відкритому морі і встановлює процедуру оцінки економічних проектів, експедицій та інших видів діяльності в океанах на предмет їх екологічної сумісності.

Близько трьох місяців тому на переговорах у Нью-Йорку стався прорив, а тепер угода була офіційно прийнята і Генеральною Асамблеєю ООН у Нью-Йорку.

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш привітав це ухвалення, у тому числі і як знак спільних дій країн світу. «Ви вдихнули нове життя і надію на те, щоб дати океанам шанс на виживання». Природоохоронна організація Greenpeace заявила про “перемогу для всього живого на планеті”. “Угода назріла”, заявила організація з охорони океану OceanCare. «Цей договір може призвести до повороту, якого океани відчайдушно потребують».

Однак перш ніж угода набуде юридично обов’язкової сили, вона повинна бути підписана державами-учасницями, а потім ратифікована. Для цього принаймні 60 держав мають ратифікувати його відповідно до своїх власних процедур та правових систем. Глава ООН Гутерріш закликав усі держави зробити це якнайшвидше.

Дві третини Світового океану відносяться до відкритого моря і тому були значною мірою місцем беззаконня, і лише близько одного відсотка офіційно захищені. Країни світу працюють над угодою щодо захисту відкритого моря вже близько 15 років, і з 2018 року пройшло кілька раундів переговорів, деякі з яких були відкладені безрезультатно.

Читайте також:  Apple спростить ремонт смартфонів iPhone

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я