Лікарням потрібно більше грошей зараз у короткостроковій перспективі

12

З огляду на фінансові труднощі багатьох лікарень міста закликають до якнайшвидшого надання додаткової допомоги. “Інфляція також значно збільшила витрати на медичні матеріали або продукти харчування”, – сказав Маркус Леве, президент Асоціації міст Німеччини, в інтерв’ю газеті Deutsche Presse-Agentur з нагоди загальнонаціонального дня дій на підтримку лікарень у вівторок.

Лікарні не могли чекати, поки запланована лікарняна реформа набуде чинності. “Їм потрібні додаткові гроші зараз, у короткостроковій перспективі”. Шесті мільярдів євро, якими федеральний уряд хоче компенсувати зростання витрат на електроенергію, недостатньо.

У день акції численні лікарні хочуть привернути увагу до свого серйозного стану, як пояснила Німецька асоціація лікарень. Центральний мітинг планується провести у Берліні. Наразі від 20 до 30 відсотків клінік можуть зіткнутися з неплатоспроможністю, вже попередила лобістська група. Час стискав, бо до кінця року лікарням не вистачає десяти мільярдів євро.

Закриття клінік має запобігти

Президент Асоціації міст і селищ Леве наголосив: «Метою має бути запобігання закриття лікарень, щоб якнайбільше людей могли отримувати хороший медичний та сестринський догляд неподалік будинку». Добре, що федеральний уряд та землі займаються реформою фінансування лікарень. Однак тепер вони мають також швидко знайти спільні рішення. «Неприпустимо, щоб міста виділяли мільйони зі своїх бюджетів на покриття дефіциту муніципальних лікарень, які надають допомогу за межами міста. Це обов’язок федерального уряду та штатів, – сказав він.

Влітку федеральний міністр охорони здоров’я Карл Лаутербах (СДПН) має намір отримати більш конкретні пропозиції щодо планованої реструктуризації лікарень у Німеччині. По суті система оплати праці з фіксованими ставками за лікування повинна бути змінена, щоб звільнити клініки від економічного тиску. Щоб не бути залежними від дедалі більшої кількості випадків, вони повинні отримувати більшу частку винагороди за надання послуг. У центрі уваги також є єдині національні критерії якості та класифікація точніших областей обслуговування з відповідним фінансуванням.

Читайте також:  Меркель отримує баварський орден "За заслуги

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я