Війна в Україні: без втрати територій

31
За словами президента України Володимира Зеленського, українська армія в ході контрнаступу, що триває, «поки не зазнала втрат на місцевості». Бої йдуть без потерти територій: «На деяких ділянках наші бійці просуваються вперед, на деяких – захищають свої позиції та витримують атаки та інтенсивні штурми окупантів», – сказав Зеленський у вечірньому відеозверненні. «Ми не втратили позиції, а лише звільнили їх».

У той же час, однак, у Києві говорили про запеклий опір росіян та про «складну ситуацію» на фронті. Тим часом генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг не очікує, що Україна отримає офіційне запрошення на саміті в липні.

Київ говорить про запланований наступ – і «важку ситуацію»

Українські військові розповіли про запланований перебіг власного контрнаступу – але водночас визнали «важку ситуацію» на фронті. На півдні країни російським окупантам було чинено «запеклий опір», написав у Telegram український головнокомандувач Валерій Салушний. За його словами, просуванню українців заважали укріплення, щільні мінні поля та «велика кількість резервів». “Операція буде продовжуватися за планом”, – запевнив Салушний.

Тим часом заступник міністра оборони України Ханна Мальяр повідомила про «важку ситуацію» та запеклі бої на сході України. Російські військові намагаються повернути ініціативу під Куп’янськом у Харківській області та під Лиманом у сусідній Луганській області, повідомила вона.

Росія вторглася до сусідньої України 24 лютого 2022 року і з того часу веде агресивну війну. Майже два тижні тому українська армія розпочала довгоочікуваний контрнаступ і з того часу, за її власними даними, змогла звільнити вісім сіл та 113 квадратних кілометрів території. У той час як міжнародні спостерігачі постійно наголошують на незначних успіхах України, Москва завжди стверджує, що відбила всі атаки.

Читайте також:  Війна в Україні: авіаудари по місту Дніпро

Столтенберг: запрошення НАТО до України більше не є проблемою

Генеральний секретар НАТО Столтенберг не очікує, що НАТО задовольнить бажання України отримати офіційне запрошення вступити до Альянсу вже на саміті в липні. «На саміті у Вільнюсі та під час підготовки до саміту ми не обговорюємо питання щодо направлення офіційного запрошення», – сказав Столтенберг після зустрічі з канцлером Німеччини Олафом Шольцем у Берліні. “Ми обговорюємо, як ми можемо наблизити Україну до Нато”.

В останні тижні Зеленський неодноразово наголошував, що очікує на офіційне запрошення на саміті у Вільнюсі, Литва. За словами Столтенберга, це питання більше не обговорюється. Однак союзники погодилися з тим, що двері НАТО відчинені і що Україні вже було надано перспективу членства на саміті у Бухаресті у 2008 році.

Макрон: система протиповітряної оборони Samp/T використовується в Україні

Франція та Італія поставили Україні систему протиповітряної оборони Samp/T, яка зараз використовується у країні, атакованій Росією. Ця система захищає важливі об’єкти та людські життя, заявив президент Франції Еммануель Макрон у Парижі. Samp/T – це система протиповітряної оборони, спільно розроблена Францією та Італією з початку 2000-х років. Вона вважається гнучкою та ефективною для захисту від літаків та ракет.

Що буде важливим у вівторок

Федеральний президент Франк-Вальтер Штайнмаєр у вівторок розпочинає дводенний державний візит до центрально-азіатської колишньої радянської республіки Казахстану. Казахстан представляє економічний інтерес для Німеччини, зокрема завдяки своїм нафтовим багатствам. Наприклад, нафтопереробний завод PCK у Шведті, Бранденбург, отримує сиру нафту, зокрема, з Казахстану, після того, як із січня через війну Росії в Україні російська нафта перестала надходити трубопроводом «Дружба».

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я