Літніх людей закликають у спеку гуляти рано-вранці, пити воду з м’ятою і провітрювати квартиру ночами

42

Сонячний удар, інсульт або серцевий напад можуть вразити людей похилого віку, які довгий час перебувають на вулиці в спеку, тому сімейні лікарі просять людей бути розсудливими і дотримуватися найпростіших правил.

На Латвію насувається хвиля спеки. Залишатися в прохолоді, носити головний убір на сонці, пити воду, навіть маленькими ковтками, і провітрювати квартиру, що нагрілася вночі – все це допоможе пережити спекотні дні без звернення до лікаря.

Сімейний лікар Інесса Камерграузе закликає людей похилого віку ходити в магазини або виконувати інші справи рано вранці або прохолодним вечором. І радить пити більше води, нехай навіть маленькими ковтками. “Старі люди – ранні пташки, я рекомендую їм виходити на вулицю в перші години ранку. Звичайно, в легкому одязі та з головним убором”, – радить Камерграузе.

Лікар також закликає пити воду: “Дуже добре пити воду з лимоном, з листям м’яти. Я раджу поставити чашки у кожній кімнаті”.

Вона також настійно рекомендує відмовитися від занять у саду або на городі, а також не ходити доглядати могили близьких.

Якщо квартира нагрівається, там також важко знайти прохолоду, тому лікар радить закривати штори та тримати відчиненими вікна ночами, коли спека спадає.

Лікар розповіла про практику інших країн, коли в спеку за кордоном людям похилого віку рекомендують відвідувати громадські будівлі або супермаркети з охолодженим повітрям, щоб там перепочити.

Як повідомляв Rus.jauns.lv, найближчим часом Латвію накриє перша літня хвиля спеки, коли температура повітря сягатиме +28, а подекуди й +30 градусів. На узбережжі при вітрі з моря буде прохолодніше.

Потеплішають і ночі – у другій половині цього тижня мінімальна нічна температура повітря, ймовірно, не опускатиметься нижче +10…+17 градусів.

Читайте також:  Як вийти з депресії?

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я