Дата слухань з питання про можливу шкоду вакцинації скасовано

24

Усне слухання у справі про можливу шкоду щеплень вакциною «Корона» виробника «Біонтех» було несподівано скасовано регіональним судом Гамбурга. Причиною стала заява адвоката позивача про упереджене ставлення до судді, яка спочатку мала бути розглянута, повідомив у понеділок представник суду. Тільки після цього може бути призначено нову дату.

За даними Biontech, усні слухання у справі в Гамбурзі мали стати першим у Німеччині подібним судовим процесом щодо вакцини «Комирнаті». За словами адвоката позивача, він представляє інтереси клієнтів у більш ніж 1 000 справ по всій Німеччині, пов’язаних із можливим збитком від вакцин.

Позивач – лікар із Гамбурга, за словами прес-секретаря суду – стверджує, що з моменту та внаслідок вакцинації вона страждає від таких скарг, як біль у верхній частині тіла, набряки кінцівок, а також виснаження, втома та порушення сну. Вона вимагає відшкодування збитків у розмірі не менше 150 000 євро. Крім того, вона хоче отримати заяву про те, що компанія Biontech зобов’язана компенсувати можливі матеріальні збитки.

Після вивчення звинувачень компанія Biontech вимагає відхилити позов як необґрунтований.

Чи компетентна взагалі Загальна цивільна палата?

Клопотання про необ’єктивність було обґрунтовано, зокрема, тим, що справа має розглядатися одним суддею, а не палатою. Згідно з Цивільним процесуальним кодексом, одноосібний суддя передає справу на розгляд палати, якщо «справа становить особливі труднощі фактичного чи юридичного характеру» або має «фундаментальне значення». Сторона заявника розглядає обидва варіанти як даність.

Функціональна юрисдикція палати у загальних цивільних справах також викликає питання, йдеться у клопотанні, яке є у розпорядженні Deutsche Presse-Agentur. Інші регіональні суди Німеччини розглядали палату, що спеціалізується на питаннях медичної відповідальності, як компетентну у відповідних справах.

Читайте також:  Пісторіус на Азіатській конференції з безпеки

Крім того, той факт, що суддя відхилив прохання позивача про допит до початку слухань, говорить про те, що він «вже виніс свій вердикт і має намір припинити справу», стверджує адвокат.

Тепер компетентна палата має ухвалити рішення щодо заяви про упередженість без єдиного судді. Це може тривати кілька днів, сказав речник суду. Тільки після цього може бути призначено нову дату усного слухання.

Адвокат позивача очікує, що це може зайняти ще деякий час: «Три, чотири місяці – тоді ми будемо у жовтні». Тоді новаторська роль слухань у Гамбурзі буде вже неактуальною. «Зрештою, з серпня ми перебуваємо у щоденному ритмі з новими усними слуханнями», – сказав він. «Наразі ведеться 1400 процесів, а позови подано до 250. Майже кожен районний суд забезпечений».

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я