Штайнмайєр зустрівся із Зеленським

37

Федеральний президент Франк-Вальтер Штайнмаєр прийняв у Берліні президента України Володимира Зеленського.

 

Штайнмайєр зустрівся із Зеленським

Федеральний президент Франк-Вальтер Штайнмаєр прийняв у Берліні президента України Володимира Зеленського у зв’язку з офіційним початком його візиту до Німеччини. Штайнмайєр зустрівся із Зеленським у палаці Бельвю, офіційної резиденції глави держави. Президент України прибув туди у неділю зранку. Після запису Зеленського у гостьовій книзі було проведено розмову між федеральним президентом та українським гостем. У бесіді повинні взяти участь по чотири радники з кожного боку.

Після цього канцлер Олаф Шольц (СДПН) прийняв Зеленського із військовими почестями. Після бесіди віч-на-віч і ще однієї невеликої зустрічі запланована прес-конференція.

У неділю вдень Зеленський та український народ будуть удостоєні в Аахені премії Карла Великого за заслуги перед європейською єдністю. Шольц виголосить вітальну промову. Серед інших виступаючих – голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн та прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький. Очікується, що канцлер та Зеленський полетять разом із Берліна до Аахена.

Штайнмаєр відвідав Зеленського у столиці України Києві наприкінці жовтня. Відносини між ними спочатку складалися непросто – візит глави німецької держави до України вдався лише з третьої спроби. Незадовго до вильоту візит довелося терміново відкласти з міркувань безпеки. У квітні 2022 року Штайнмаєру довелося в останній момент скасувати спільну поїздку з президентами Польщі, Латвії, Литви та Естонії. Київ на той момент дав зрозуміти Штайнмайєру, що йому не раді.

Колишній міністр закордонних справ СДПН Штайнмаєр був затаврований в Україні за свою проросійську політику. Він ігнорував попередження країн Східної Європи про залежність Німеччини від постачання російських енергоносіїв. Запрошення було сприйнято у Берліні як образу. Лише телефонна розмова між президентами на початку травня 2022 року пом’якшила ситуацію.

Читайте також:  Колишній лідер "зелених" вважає, що відносини із СДПН зіпсовані

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я