Штайнмайєр і Шольц їдуть на похорон Бенедикта XVI.

56

Після трьох днів публічного поховання покійного Папу Бенедикта XVI буде поховано сьогодні у базиліці Святого Петра. Вранці (9:30) чинний понтифік Франциск очолить панахиду за понтифіком баварського походження на площі Святого Петра. На похоронній службі очікуються десятки тисяч вірян. Кардинал Джованні Баттіста Ре здійснить месу біля вівтаря, а Франциск прочитає проповідь.

За словами речника Ватикану Маттео Бруні, на службі очікується присутність приблизно 3700 священиків. Для участі у заході зареєструвалися понад 1000 представників ЗМІ із понад 30 країн. Стільки ж сил безпеки, як очікується, забезпечуватимуть безпеку. Мова меси буде латинською. Деякі частини, наприклад, молитви, читатимуться іншими мовами. Літургію було трохи змінено порівняно з традиційною службою похорону померлого Папи – тому що цього разу Папа ховає свого попередника.

Після реквієму, який, як очікується, триватиме приблизно до 11.00 ранку, дерев’яну труну з тілом Бенедикта буде доставлено до базиліки Святого Петра і поховано у крипті в його останньому притулку. Громадськість виключена із цього.

Німецька делегація на місці

Найвищі представники конституційних органів приїдуть із Німеччини. Серед інших там будуть присутні федеральний президент Франк-Вальтер Штайнмаєр та канцлер Олаф Шольц (СДПН). З Баварії з делегацією прибуде прем’єр-міністр Маркус Зьодер (ХСС). Католицьку церкву в Німеччині представлятимуть голова Конференції єпископів Німеччини Георг Бетцинг та архієпископ Кельна кардинал Райнер Марія Вельки. Кардинал Райнхард Маркс (Мюнхен та Фрайзінг), Рудольф Водерхольцер (Регенсбург), Штефан Остер (Пассау) та колишній архієпископ Бамберга Людвіг Шик поїдуть від баварських єпархій.

Почесний Папа Бенедикт XVI – справжнє ім’я якого Йозеф Ратцінгер – з понеділка по середу перебував у базиліці Святого Петра. 195 000 людей прийшли до базиліки за цей час, щоб попрощатися з ним. Бенедикт помер о 9.34 ранку напередодні Нового року у своїй ватиканській резиденції Mater Ecclesiae. Монастир у садах Ватикану був його останньою резиденцією у роки, що пішли за його відставкою у 2013 році.

Читайте також:  Штайнмаєр: "Європейський порядок безпеки зруйнований"

Останні слова: «Господи, я люблю тебе».

Ватикан поки не повідомив жодних подробиць щодо точної причини смерті. Його давня довірена особа та особистий секретар, архієпископ Георг Генсвайн, повідомив у середу власному медіа-порталу Ватикану Vatican News, що його передсмертні муки навряд чи тривали довше 45 хвилин. За його словами, останніми словами Бенедикта були «Господи, я люблю тебе» італійською мовою. За кілька днів до смерті він мав проблеми з диханням. “Тепер він зробив це”, – додав Генсвайн.

Папа Франциск закликав молитися за Бенедикта на спільній аудієнції 28 грудня минулого року, бо він дуже хворий. Це був перший випадок, коли він публічно заявив, що його попередник, екс-глава впливової Конгрегації з доктрини віри і колишній архієпископ Мюнхена і Фрайзінга, який пішов у відставку в 2013 році, був нездоровий.

Після своєї відставки Бенедикт жив на самоті в Mater Ecclesiae. У 2022 році минуле знову спіткало його, коли було опубліковано Мюнхенський звіт про зловживання. Експерти звинуватили його у неправомірних діях у період його перебування на посаді архієпископа.

Асоціація постраждалих Eckiger Tisch зажадала, щоб делегація з Німеччини, яка прибула на похорон, стала на бік жертв насильства в Римі. Вона має протистояти «міфотворчості про роль покійного» через розкриття фактів сексуального насильства над дітьми з боку священнослужителів католицької церкви, йдеться в заяві.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я