«Карітас» чекає на нову хвилю біженців з України

24

Католицька гуманітарна організація Caritas International очікує на нову хвилю біженців у зв’язку з війною в Україні. “Якщо інфраструктура продовжить руйнуватися, а температура знизиться, у людей у ​​деяких районах не залишиться іншого вибору, окрім як виїхати”, – сказав керівник групи по Україні Гернот Краус німецькому агентству друку у Фрайбурзі. “Ми очікуємо, що буде ще одна хвиля”. Мільйони людей вже змушені залишити змучену війною країну. За словами Крауса, серед тих, хто залишився, багато жінок похилого віку. «Їм доведеться втекти. Це на якийсь час стримує країну. Але це посилює тиск на сусідні країни, включаючи нас». За даними Агентства ООН у справах біженців, майже 8 мільйонів українців живуть як біженці в європейських країнах. Понад 6,5 мільйонів людей є переміщеними особами у своїй власній країні, йдеться у доповіді.

Допомога та на землі

Окрім іншого, «Карітас» займається розподілом продуктів харчування та питної води в Україні. Організація допомоги видає грошовим карткам з щомісячною сумою в 56 євро. Одна з проблем – це інфраструктура, яка зазнає атак з боку Росії, сказав Краусс. «Якщо немає електрики, жодні грошові картки не працюватимуть».

«Карітас» намагається отримувати гуманітарні вантажі на місці та в основному обходиться без транспорту. Однак деякі речі, такі як генератори, не могли бути придбані у країні. Минулої зими вже було важко закуповувати опалювальні матеріали на місці. «Ми видаємо нужденним одноразову зимову допомогу у розмірі, еквівалентному приблизно 560 євро. Вони використовуються для покупки вікон, ремонту даху, матеріалів для опалення чи зимового одягу».

Співробітники самі постраждали

Організація з надання допомоги працює через місцевий “Карітас”. Найбільшою організацією тут, де працює близько 2000 співробітників, є «Карітас Україна», яку підтримує греко-католицька церква. “Проблема в тому, що вони самі постраждали і часто мають членів сім’ї, які втратили свої будинки і були змушені тікати”, – підсумував Краус.

Читайте також:  Російська ракета пролетіла через польський повітряний простір

Робота пов’язана із значними небезпеками. Кілька тижнів тому двох співробітників «Карітасу» та п’ятьох родичів було вбито внаслідок нападу на соціальний центр у Маріуполі. “Це було великим потрясінням для нас”, – сказав Краус.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я