Чи піддаються кішки дресируванні?

26

Кішки зовсім не схожі на собак. Собаки – зграйні тварини і прагнуть принести задоволення своєму ватажку (господарю). Кіт більше схильний приносити задоволення самому собі!

Немає жодних підстав для того, щоб вам не вдалося видресувати ваше кошеня – потрібно лише трохи терпіння та розуміння. І зробити це потрібно. Як ви будете здійснювати грумінг або стежити за здоров’ям вашого вихованця, якщо не привчите його до людських рук?

Основні принципи

Перше, що вам потрібно запам’ятати: кішки не розуміють покарання. Стимулювання гарної поведінки набагато ефективніше. Звучить смішно? Запам’ятайте золоте правило: повагу, підкріплення та винагороду.

Поговоримо про повагу. Дуже важливо, щоб ви поводилися дружелюбно по відношенню до вашого вихованця. Ви знали, наприклад, що кішки дуже не люблять, коли на них пильно дивляться? Чи те, що вони не переносять різких звуків та рухів?

Підкріплення означає постійне повторення. Якщо ваше кошеня робить щось, що ви не схвалюєте (наприклад, застрибує на кухонні шафи), завжди спокійно та твердо говоріть “ні”. Якщо він робить щось добре, завжди хваліть його.

Тепер про винагороду. Як винагороду можна використовувати похвалу або ласощі. І те, й інше – добрий стимул для вашого кошеня.

Більшість кішок не любить, коли їх беруть на руки, і чим раніше ви привчите ваше кошеня до людських рук, тим краще.

Багато людей, сам того не бажаючи, прищеплюють своїм кішкам погані звички. Вони беруть кошеня на руки, а коли він починає вириватися – негайно відпускають. Так кошеня звикає до того, що якщо він чинитиме опір, його відпустять.

Краще чинити інакше: візьміть кошеня на руки і не звертайте уваги на його спроби вирватися, тримайте його ніжно, але міцно. Коли кошеня заспокоїться, похваліть його та відпустіть.

Читайте також:  5 фраз, які говорять невпевнені в собі люди

Дряпання

Чи можна навчити кошеня не дряпати? Ні. Це один із проявів територіальності і, крім того, хороша зарядка для м’язів. Чи означає це, що ваші меблі повинні перетворитися на купу сміття? Зовсім ні. Вам просто потрібно навчити кошеня спрямовувати свої зусилля в інше русло (дряпати щось інше).

Купуйте для вашого кошеня кігтеточку (шорсткі поверхні особливо привабливі, тому можна вибрати кігтеточку, обгорнуту чимось на зразок мотузки). Грайте з кошеням неподалік неї, а коли він зверне на неї увагу і вирішить поточити про неї пазурі, похваліть його або почастувати ласощами.

Якщо ваше кошеня все-таки подряпає меблі, воно, крім того, і помітить її, тому щоб відбити у нього полювання псувати ваше майно і далі, вимийте меблі засобом, що відбиває запахи. Деякі власники тимчасово накривають меблі поліетиленовою плівкою – кішки не схильні дряпати слизькі поверхні.

Як привчити кошеня кусатися

Покуси під час ігор – природна поведінка кішок. Якщо ваше кошеня під час гри вкусило вас за руку, негайно припиніть гру. Робіть будь-що, але тільки не відсмикуйте руку. Це тільки зробить гру ще цікавішою! Як видобуток більше підійдуть іграшки та м’ячі.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я