Лікнеп: чим відрізняються головні світові релігії

185

Релігії існують кілька тисячоліть та виконують важливі функції. Релігія допомагає людині знайти однодумців, заспокоює у горі, встановлює моральні та соціальні норми.

Кількість вірувань у сучасному світі вважати неможливо, але можна виділити п’ять головних релігій, які мають найбільшу кількість віруючих, пише УНІАН.

Християнство

Християнство – найбільша релігія у світі, яка налічує близько 2,5 млрд віруючих. Християнство є присутнім на всіх континентах і майже в усіх країнах світу. Головною священною книгою християн є Біблія.

Християнство належить до монотеїстичних релігій, тобто таких, що визнають наявність лише одного Бога. При цьому Бог, за християнськими віруваннями, має три іпостасі – Отець, Син і Святий Дух. Християни вірять, що Бог створив мир і людей, а також послав на землю Ісуса Христа, який поєднує божественну і людську природу.

У цій релігії налічується три найбільші напрями: католицизм, протестантизм і православ’я, і ​​сотні інших напрямів. До 11 століття вони становили єдину церкву, але потім через богословські розбіжності та політичні розбіжності стався розкол. Ці напрями відрізняються між собою головним центром віри (Рим — у католиків, Константинополь — у православних), а також у деяких богословських питаннях.

Юдаїзм

Юдаїзм став першою монотеїстичною релігією у світі, і поширений переважно серед євреїв. У світі близько 14 мільйонів юдеїв. Головною релігійною книгою іудеїв є Тора або П’ятикнижжя, яку за віруваннями іудеїв написав пророк Мойсей зі слів Бога. Іудейські храми називаються синагогами.

Юдеї вважають євреїв Вибраним народом, який має донести Божественні істини до всіх людей. Християнство та іудаїзм мають деякі спільні вірування. Однак юдеї не вважають, що Ісус був Божим Сином і викупив гріхи людства, а переконані, що кожна людина сама відповідає за свої гріхи.

Читайте також:  (Не)сумне свято: як яскраво провести День святого Валентина, якщо ви один

В юдаїзмі проголошується обов’язковим знання та виконання всіх законів Тори. Зокрема, іудеї регулярно читають Тору, дотримуються особливих вимог до їжі та напоїв (кошерність) та утримуються від роботи у суботу.

Іслам

Іслам – друга за чисельністю віруючих релігія у світі. Близько 1,8 млрд людей вважають себе мусульманами. Це досить молода релігія, що виникла 610 року. Поширена вона в основному в країнах східної та південної Азії та на півночі Африки.

У перекладі з арабської “іслам” означає “покірність”. Мусульмани вірять, що є єдиний Бог Аллах, який передав священну книгу Коран звичайній людині Мухаммеду. Мухаммеда мусульмани шанують як пророка та проповідника.

В ісламі заборонені ікони та будь-які зображення Бога. Мусульмани суворо контролюють свій побут, регулярно моляться, виплачують милостиню і прагнуть хоча б раз у житті здійснити паломництво до Мекки. Раз на рік на місяць Рамадан мусульмани дотримуються суворого посту — не їдять і не п’ють від заходу сонця до світанку.

Буддизм

Буддизм є поширеною в східній Азії релігією, яка налічує близько 520 мільйонів віруючих. Буддизм називають “релігією без Бога” і вважають скоріше філософським вченням, ніж набором релігійних практик.

Буддизм заснований на навчаннях Гаутами Будди — духовного лідера та вчителя, який вважав, що позбавитися страждань можна за допомогою медитації та обмеження своїх бажань, свідомої відмови від задоволень. Вчення Будди в буддизмі не є божественним одкровенням, а лише результатом роздумів та медитацій. Буддисти вірять у існування морального закону карми.

Індуїзм

Індуїзм вважають однією з найдавніших релігій у світі, що виникла в Індії. Сповідає його приблизно 1 млрд осіб, переважно у південній та центральній Азії. Індуїзм поєднує безліч різних течій та вірувань, у яких відрізняється сприйняття Бога. Деякі індуїсти вірять у безліч богів, а також божественність деяких тварин (наприклад, корів).

Читайте також:  Після відвідин Бен-Гвір Храмової гори: запуск ракети не вдався

Єдиними більшість індуїстів є віра у вічність душі, її переродження (реінкарнацію) й у карму. У індуїзмі люди поділяються різні касти, що позначають різні стану.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я