Шольц про “надмірну конкуренцію” у постачаннях зброї

37

Канцлер Шольц залишається вірним своїй суперечливій стратегії у постачанні зброї в Україну. Він пояснює «стриманість» необхідністю «зберегти згуртованість».

 

Шольц про «надмірну конкуренцію» у постачанні зброї

Канцлер Олаф Шольц про «надмірну конкуренцію»: він захищає свою суперечливу лінію щодо постачання зброї в Україну. «Згуртованість усередині нашого союзу та наших альянсів – наше головне надбання», – сказав політик СДПН у заяві уряду перед самітом ЄС у Бундестазі у середу. «Ми зберігаємо та зміцнюємо цю згуртованість, спочатку конфіденційно готуючи рішення – і лише потім повідомляючи про них». Саме так він і президент США Джо Байден вчинили, наприклад, з недавнім рішенням щодо бойових танків.

Надмірна конкуренція шкодить єдності

Шольц попередив: «Що шкодить нашій єдності, то це публічне змагання з метою перебити один одного: бойові танки, підводні човни, літаки – хто більше? Що шкодить, то це різкі заяви всередині країни та критика партнерів та союзників на відкритій сцені». За його словами, Німеччина не братиме в цьому участі, оскільки будь-який дисонанс та спекуляції про можливі відмінності інтересів підуть на користь президенту Росії Володимиру Путіну та його пропаганді.

Канцлер підкреслив, що у разі поставок буде розглянуто та організовано логістику, постачання та навчання українських солдатів. “При цьому ми зберігаємо розсудливість і нерви, які необхідні для прийняття зважених рішень у такій ситуації”, – сказав Шольц. «Громадяни нашої країни можуть твердо вірити у це. І я підтримую це своїм словом.

На саміті у четвер та п’ятницю у Брюсселі глави держав та урядів 27 країн ЄС займатимуться, серед іншого, питаннями війни Росії проти України. Шольц сказав, що саміт має підтвердити обіцянку, що Україна належить Європі. Її майбутнє – у Європейському Союзі.

Читайте також:  Україна обстріляла суднобудівний завод під Керчю

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я