Україна отримає понад 100 танків

33

Візит до Києва – перша велика закордонна поїздка міністра оборони, який був приведений до присяги майже три тижні тому. Пісторіус сказав, що «Леопард-1» постачатиметься поетапно.

 

Пісторіус у Києві: Україна отримає понад 100 танків

Україна отримає понад 100 бойових танків старішого типу Leopard 1A5 від групи з кількох європейських країн. Про це заявив новий міністр оборони Борис Пісторіус (СДПН) під час свого першого візиту до Києва. До першого чи другого кварталу 2024 року щонайменше три батальйони із Заходу мають бути оснащені такими танками. Пісторіус не сказав, з яких європейських країн, окрім Німеччини, мають надійти «Леопарди-1».

Візит до Києва – перша велика закордонна поїздка міністра оборони, який було приведено до присяги майже три тижні тому. З міркувань безпеки візит спочатку тримався у секреті. Окрім президента Володимира Зеленського, Пісторіус також зустрівся з міністром оборони Олексієм Резніковим. Агресивна війна Росії проти сусідньої країни триває майже рік.

Пісторіус сказав, що «Леопард-1» постачатиметься поетапно. Він сказав, що до літа має бути поставлено 20–25 танків, а до кінця року – до 80, з метою досягти понад 100 у першому чи другому кварталі 2024 року. Це означає оснащення щонайменше трьох українських батальйонів, включаючи матеріали, які потрібно закупити для запасних частин та боєприпасів. Крім того, за його словами, розпочалося навчання 600 польових офіцерів.

Leopard 1 – перший бойовий танк, збудований для Бундесверу після Другої світової війни. З 1965 до середини 1980-х років було вироблено 4700 одиниць. Бундесвер зняв із озброєння свій останній Leopard 1 20 років тому.

Два тижні тому після тривалого обговорення уряд Німеччини прийняв рішення надати Україні більш сучасні основні бойові танки Leopard і дозволити союзникам отримувати подібні системи озброєння, розроблені в Німеччині. Бойові машини піхоти Marder та зенітно-ракетний комплекс Patriot також мають вирушити до України. Українські солдати вже проходять навчання у Німеччині.

Читайте також:  Путін, Орбан, Нетаньяху – реакція на смерть Берлусконі

З нинішнім зобов’язанням щодо постачання танків Leopard 1 він пов’язує «бажання і велику надію на те, що цей внесок також допоможе Україні залишатися обороноздатною та протистояти нападу», – сказав Пісторіус. Воля українського народу до захисту своєї батьківщини непохитна, сказав він. «За це я висловлюю своє найбільше захоплення», – сказав міністр під час спільного виступу зі своїм українським колегою Резніковим.

Пісторіус підкреслив, що не має бути жодних сумнівів у тому, що Німеччина, а також інші партнери в Європі та за її межами «і в майбутньому твердо стоятимуть на боці України, і ми продовжуватимемо підтримувати її всім необхідним». За словами Пісторіуса, до кінця місяця Україна отримає ще більше керованих ракет, а також п’ять зенітних танків Gepard та ще п’ять інженерних бронемашин Dachs. П’ять мостоукладальних танків Biber буде поставлено у березні.

Відповідаючи на запитання щодо вимог України до винищувачів типу Eurofighter чи Tornado, наприклад, Резніков сказав, що жодних конкретних назв чи марок не обговорювалося. Пісторіус наголосив, що першочерговим завданням на даний момент є постачання та розгортання танків «Леопард» і насамперед забезпечення протиповітряної оборони України.

Пісторіус обійняв посаду 19 січня після того, як його попередниця Крістіна Ламбрехт попросила канцлера Олафа Шольца (СДПН) звільнити його. Перед ним стоїть завдання перетворити застарілі збройні сили на широко боєздатну силу. Пісторіус, який раніше обіймав посаду міністра внутрішніх справ Нижньої Саксонії, відтоді прагнув зближення з військовослужбовцями під час візитів, відвідування казарм та тренувальних майданчиків.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я