Туреччина звинувачує ЄСПЛ у політизації справи Кавали

10

Європейський суд із прав людини неодноразово вимагав звільнити Османа Кавалу. Однак Анкара завзято ігнорує це рішення.

Права людини – Туреччина звинувачує ЄСПЛ у політизації справи Кавали

Міністр юстиції Туреччини звинуватив Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) у політизації справи ув'язненого діяча культури Османа Кавали. «Ми всі бачимо, який політичний процес там відбувається. На жаль, Європейський суд з прав людини обговорює це питання поза правовим виміром», – заявив міністр юстиції Йилмаз Тунч у четвер в Анкарі. Раніше доповідач Європарламенту Туреччини Начо Санчес Амор відвідав Кавалу в стамбульській в'язниці Сіліврі.

ЄСПЛ неодноразово вимагав звільнити Кавалу, який уже шість років перебуває у в'язниці через протести Гезі, які критикують уряд. Проте Туреччина ігнорувала ці рішення.

Наприкінці вересня Верховний апеляційний суд Туреччини підтвердив довічний вирок Кавалі за спробу повалення уряду. Міністр юстиції Тундж назвав здебільшого мирні протести Гезі у 2013 році насильницьким «повстанням».

66-річний Кавала походить із сім'ї підприємців та підтримував численні проекти громадянського суспільства в Туреччині. Він є засновником організації Anadolu Kültür. Його вирок зазнав різкої міжнародної критики.

Читайте також:  Місце головного генсека НАТО поки що вакантне

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я