Кожен вебмайстер знайомий із терміном хостинг. Так називають послугу надання місця на сервері для розміщення сайту або програми. Хостинг-провайдер надає серверне обладнання, програмне забезпечення та підключення до інтернету, щоб сайт був доступний для користувачів у глобальній мережі. Також хостинг може містити додаткові послуги, такі як реєстрація домену, створення електронної пошти, хмарне сховище.
Що потрібно знати про хостинг?
Існує кілька типів хостингу: shared, VPS, dedicated та cloud. Вибір залежить від розміру вашого сайту, кількості відвідувачів та бюджету. Розглянемо кожен тип окремо.
- VPS (Virtual Private Server) – віртуальний комп’ютер, який ви орендуєте у провайдера хостингу. Ви маєте повний доступ до цього комп’ютера, але він знаходиться на віддаленому сервері. Ви можете встановлювати на нього будь-яке програмне забезпечення та налаштовувати його під свої потреби, як на справжньому комп’ютері. Це зручно для зберігання файлів, запуску сайтів, баз даних та інших програм без необхідності купівлі фізичного сервера.
- Dedicated – виділений сервер, оснащений високопродуктивними компонентами. Виставляється в мережу для використання одним або групою користувачів. Dedicated надає можливість більш гнучкого керування та адміністрування, а також забезпечує кращу продуктивність у порівнянні із звичайними віртуальними серверами. Сервер може бути використаний для зберігання даних, запуску веб-сайтів та інших програм, і також може виступати як хостинг-платформа для різних утиліт.
- Cloud – тип сервера, розташований у хмарному середовищі. Дає можливість користувачам орендувати ресурси для зберігання та обробки даних через Інтернет. На відміну від традиційних серверів, які можуть бути встановлені та обслуговуватися тільки на певному серверному залізі, хмарний сервер може знаходитись у центрі даних на серверних фермах по всьому світу.
Також cloud може бути масштабований залежно від потреб користувача та забезпечувати більш надійне зберігання та доступ до даних. Загалом, хмарний сервер – це зручний та гнучкий спосіб використання серверного простору для зберігання, обробки та обміну даними.
Навіщо потрібен хостинг?
Усі сайти та програми, які ми бачимо в інтернеті, зберігаються на серверах. Коли користувач хоче відкрити сайт, він вводить його адресу в браузер і запит надсилається до сервера хостинг-провайдера. Сервер обробляє цей запит і надсилає відповідь у вигляді веб-сторінки користувачу.
Загалом хостинг необхідний для:
- Розміщення сайту в Інтернеті. Без хостингу сайт неможливо запустити у мережі.
- Створення поштових скриньок. Хостинг дозволяє створювати поштові скриньки із доменом з імені сайту.
- Зберігання файлів та баз даних. За допомогою цієї послуги ви зможете використовувати різні файли та бази даних веб-застосунків.
- Забезпечення стабільної роботи сайту. Хороший та стабільний сервер, наданий провайдером, забезпечує стабільну роботу сайту, швидкий доступ та обробку запитів користувачів.
Головна мета хостингу – забезпечити можливість відвідувачам цілодобово мати доступ до розміщеного контенту. Він працює таким чином, що ви завантажуєте свій сайт (файли, зображення, відео) на сервер, який зберігає ці файли і дозволяє користувачам отримувати доступ до вашого сайту через інтернет. При цьому послуга передбачає наявність та інших функцій, таких як електронна пошта, керування базами даних та обслуговування сайту.
Під які проекти підходить
Підійде для будь-яких онлайн проектів, наприклад:
- Сайти різної тематики (бізнес, власний блог, онлайн-магазин).
- Форуми та спільноти.
- Ігрові сервери та платформи.
- Освітні проекти (онлайн-курси, навчальні платформи).
- Фото- та відеохостинги.
- Системи керування контентом (CMS).
- Програми та сервіси, які працюють через інтернет (додатки для онлайн-трансляцій, сайти знайомств, інтернет-банки, хмарні сховища).
Одним словом, може бути використаний для будь-якого проекту, який потребує доступу до Інтернету.
Якісний хостинг. Якими властивостями володіє?
Вочевидь, кожен вебмастер зацікавлений у тому, щоб орендувати якісний і надійний хостинг. Адже від цього залежатиме розвиток та просування проекту. Простои сайту без роботи неприпустимі, особливо якщо це комерційний продукт, наприклад, інтернет-магазин або лендинг.
Якщо сайт не працює тривалий час через проблеми на стороні провайдера, бізнес втрачає гроші. Тому до питання вибору компанії, здатної надати послуги та сприяти розвитку вашого бізнесу, варто підходити у всеозброєнні.
Хороший хостинг повинен мати такі якості:
- Надійність та стабільність. Сайт повинен працювати без перерв, бути доступним 24 години на добу, 7 днів на тиждень. Це турбота провайдера.
- Швидкість завантаження сайту. Чим швидше сайт завантажується, тим краще для користувачів та пошукових систем.
- Безпека. Компанія, що надає послугу, має забезпечувати захист сайтів та даних від зломів та зловмисників.
- Легкість використання та управління. Не менш важливо, щоб панель управління на ресурсі провайдера послуги була легкою у використанні та мала інтуїтивно зрозумілий інтерфейс.
Вкрай важлива постійно доступна та працююча команда підтримки, щоб ви мали можливість у разі потреби звернутися за допомогою та швидко вирішити проблему.
Найчастіше визначальним чинником під час виборів компанії стає чинник ціни. Очевидно, що вебмайстри, особливо початківці, зацікавлені у мінімальних цінах. Але хостинг не повинен бути надто дешевим, як і надто дорогим. Потрібно постаратися намацати до «золоту середину», яка повною мірою відповідає вимогі – найкраще співвідношення ціни та якості. В ідеалі хостинг повинен надавати різні тарифи та можливості для масштабування ресурсів у міру зростання сайтів та бізнесу.
Як тільки ви виявили таку компанію, поцікавтеся, чи резервні копії сайтів виконуються, щоб у разі збоїв або помилок користувачі могли швидко відновити свої дані. Бекап найкраще налаштувати на кожен день.