Що сталося у Росії 21 липня

13

Нервовість у Кремлі? У Москві заарештовано гострого на мову ультранаціоналіста і прихильника війни Ігоря Гіркіна. А Путін загрожує Варшаві.

 

Що сталося у Росії 21 липня

Що сталося у Росії 21 липня? Кремль посилює боротьбу із внутрішніми критиками. У Москві заарештовано колишнього офіцера російської розвідки та ультранаціоналіста Ігоря Гіркіна. Гіркін вважається явним прихильником агресивної війни Росії проти України, проте він дедалі частіше виступав із різкою критикою ведення війни Росією і не зупинявся навіть перед критикою президента Володимиром Путіним.

Глава російської держави тим часом пригрозив Польщі у зв’язку з розміщенням військ поряд із сусідньою Білорусією. Раніше Варшава оголосила про намір перекинути невідому поки кількість своїх солдатів на схід країни через присутність у Білорусі російських найманців «Вагнер».

На думку британських військових експертів, війська Вагнера, швидше за все, найближчими днями відпустять останніх бійців, набраних із полонених, які відбувають термінову службу. На думку британців, в Україні загинуло до 20 000 із приблизно 40 000 колишніх в’язнів, набраних у в’язницях для найманих військ.

Передбачуваний екстремізм

Російського ультранаціоналіста Гіркіна, відомого також під псевдонімом Ігоря Стрєлкова, звинувачують в екстремізмі, повідомила його дружина Мирослава Регінська в Telegram-каналі Гіркіна. Його забрали співробітники слідчого комітету. Про його місцезнаходження їй нічого не відомо.

Гіркін очолив підтримуване Кремлем сепаратистське повстання в українському Донбасі у 2014 році. Відносно нього видано міжнародного ордеру на арешт за причетність до збиття пасажирського літака MH17 над Донбасом у 2014 році.

Він звинуватив військове керівництво в Москві в некомпетентності та корупції та закликав до ще більш жорсткого та нещадного підходу до України. Спочатку він критикував начальника Генерального штабу Валерія Герасимова та міністра оборони Сергія Шойгу, але потім його звинувачення все частіше почали звучати на адресу президента Володимира Путіна.

Читайте також:  Аджая Банга призначено новим президентом Світового банку

Путін загрожує Варшаві

Тим часом російський лідер виступив із погрозами на адресу Варшави у зв’язку з розміщенням військ на кордоні із сусідньою Білорусією. «Білорусь – це частина Союзної держави. І розв’язання агресії проти Білорусі означатиме агресію проти Російської Федерації. Ми відповідатимемо на це всіма наявними засобами», – заявив Путін на засіданні Ради національної безпеки.

Уряд Польщі, що входить до НАТО та ЄС, раніше заявив про намір перекинути невідому поки що кількість своїх солдатів на схід країни через присутність російських найманців «Вагнер» у сусідній Білорусії.

Що сталося в Росії: збільшили призовний вік

У розпал війни проти України Росія хоче підвищити максимальний вік призову на три роки. У майбутньому до армії можна буде закликати чоловіків до 30 років, заявив у Москві голова комітету Держдуми з оборони Андрій Картаполов. Поки що максимальний вік становить 27 років.

Проте мінімальний вік має залишитися на рівні 18 років, як повідомило державне агентство Інтерфакс з посиланням на Картаполова. Тим часом раніше було оголошено, що його буде підвищено до 21 року. За повідомленнями ЗМІ, нове становище почне діяти з весни наступного року. Його ще має затвердити парламент.

Міністр оборони Сергій Шойгу ще наприкінці минулого року припускав можливості змін. Спостерігачі пояснювали це запланованим збільшенням чисельності збройних сил із нинішніх 1,15 до 1,5 млн. військовослужбовців. Водночас, незалежні ЗМІ зазначали, що нові правила можуть привести до армії додатково сотні тисяч призовників. Максимальний вік для призову резервістів був лише нещодавно підвищений із 50 до 55 років.

Що сталося у Росії на думку Лондона

На думку британських військових експертів, до 20 тис. бойовиків, завербованих найманими силами Вагнера для ведення агресивної війни в Україні у російських в’язницях, було знищено протягом кількох місяців. Про це стало відомо із розвідувальної доповіді Міністерства оборони у Лондоні про війну в Україні. Згідно з доповіддю, щонайменше 40 000 осіб було завербовано в рамках програми вербування, відомої як «Проект К».

Читайте також:  Війна в Україні 11 грудня

Останні колишні ув’язнені, найімовірніше, завершать свій обов’язковий термін служби у «Вагнері» найближчими днями для звільнення з в’язниці, додається у доповіді. Проте, за британськими оцінками, значна кількість нині помилуваних засуджених, швидше за все, залишиться на службі у найманців. Водночас програма вербування у в’язницях продовжується і в російській армії.

Зеленський відкликав посла у Лондоні

Невдовзі після критичного висловлювання на адресу президента Володимира Зеленського посол України у Великій Британії Вадим Пристайко був відкликаний зі своєї посади. Відповідний указ Зеленський опублікував на своєму сайті без додаткових пояснень у Києві. Менше тижня тому посол звинуватив главу держави у «нездоровому сарказмі» в ефірі британського телебачення. Прістайко обіймав посаду в Лондоні протягом трьох років. До цього він був заступником глави уряду та міністром закордонних справ.

Міністр оборони Великобританії Бен Уоллес раніше закликав Київ бути вдячнішим за допомогу, надану досі у війні проти Росії. Зеленський тоді спитав на прес-конференції, чого саме хоче британський міністр. «Хай він мені напише. Ми можемо щоранку, прокинувшись, особисто подякувати міністру», – сказав він. Прістайко розкритикував цей обмін ударами як контрпродуктивний. Великобританія – одна із найважливіших країн-партнерів України.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я