Міністр культури України пішов у відставку після критики

16

Міністр культури України подав у відставку після критики глави держави Зеленського. У своєму прощальному зверненні Ткаченко захищає витрати на культуру навіть у часи війни.

 

Міністр культури України пішов у відставку після критики

Міністр культури України Олександр Ткаченко пішов у відставку у зв’язку із невдоволенням щодо витрачання державних коштів. Як пояснення свого кроку Ткаченко у своєму Telegram повідомив, що «була хвиля нерозуміння важливості культури під час війни». Його здивувала заява президента Володимира Зеленського із цього приводу.

У четвер у вечірньому відеозверненні Зеленський повідомив, що попросив главу уряду Дениса Шмигаля розглянути питання про заміну Ткаченка. Раніше українські ЗМІ повідомляли, що міністр культури хоче витратити 500 млн. гривень (близько 12 млн. євро) на завершення будівництва національного музею пам’яті жертв Голодомору 1930-х років.

«Культура під час війни – це важливо»

На своєму каналі в Telegram Ткаченко виступив на захист видатків на культуру навіть під час війни. «Культура під час війни важлива, бо це війна не лише за території, а й за людей, – написав там Ткаченко. Кошти на культуру під час війни не менш важливі, ніж кошти на безпілотники, «бо культура – ​​це щит нашої ідентичності та наших кордонів», – зазначив він.

У своєму виступі Зеленський висловився таким чином: «У такі воєнні часи основна увага держави, а отже й державні ресурси, має бути спрямована на оборону. Справді, музеї та інші сфери культури є важливими, але зараз у нас інші пріоритети».

Після приблизно 17 місяців російської агресивної війни український президент вважає, що заощаджувати треба на тому, у чому немає гострої потреби. Зеленський також доручив уряду опрацювати “альтернативні варіанти фінансування культурних та інших проектів”.

Читайте також:  Російська ядерна зброя у Білорусі: Болгарія хоче переговорів

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я