Нетаньягу захищає судову реформу

6
Біньямін Нетаньяху захищає судову реформу: Прем’єр-міністр Ізраїлю виступив на захист політики, яку проводив його правоконсервативний релігійний уряд, що знову викликало масові демонстрації.

Закон, який буде ухвалено найближчими днями в рамках реформи, «зміцнить демократію», – заявив Нетаньяху у своєму виступі. Критики вважають, що демократія перебуває під загрозою через плановане послаблення судової системи. “Усі ці заяви про руйнування демократії просто абсурдні”, – сказав глава уряду.

За словами Нетаньяху, наразі продовжуються зусилля щодо досягнення угоди за запропонованим законом. Він залишив відкритим питання про те, в якій формі ці зусилля будуть зроблені.

Десятки тисяч людей протестують уже кілька місяців

За даними ЗМІ, закон може набути чинності вже наступного понеділка чи вівторка. Після цього Верховний суд уже не зможе оцінювати рішення уряду чи окремих міністрів як «нерозумні».

На початку року Нетаньяху був змушений звільнити свого міністра внутрішніх справ, оскільки судді визнали його призначення «недоцільним» через його кримінальне минуле. Спостерігачі очікують, що за допомогою нового закону коаліція зможе скасувати це рішення. Критики також побоюються довільного звільнення противників політики уряду, які обіймають найважливіші посади.

Упродовж кількох місяців десятки тисяч людей неодноразово протестували проти цієї реформи. Після виступу Нетаньяху тисячі людей знову вийшли на демонстрацію. У Тель-Авіві демонстранти тимчасово перекрили одну із центральних магістралей. Вони також порушили рух у інших містах. Поліція застосувала водомети та заарештувала кількох людей, повідомляють ЗМІ. За даними звіту, сили безпеки застосовували насильство проти демонстрантів на кількох мітингах.

Останнім часом тиск на Нетаньяху чинять і військові. За повідомленнями ЗМІ, тисячі резервістів уже заявили, що вони більше не виходитимуть на службу на знак протесту проти планів уряду. «У демократичній державі військові підпорядковуються уряду і не чинять на нього тиску», – сказав він. Відмова від служби в армії ставить демократію під загрозу, додав він.

Читайте також:  83 загиблих та 1126 поранених

Стрес-тест для відносин Ізраїлю зі США.

«Ізраїль залишиться ліберальною та демократичною державою, він не перетвориться на державу релігійного закону і захищатиме права всіх», – продовжив глава ізраїльського уряду. Багато світських ізраїльтян побоюються посилення впливу релігії. У коаліцію Нетаньяху входять також релігійні прихильники жорсткої лінії, які домагаються послаблення судової системи.

Суперечливі плани та загальний курс праворелігійного уряду стали також перевіркою відносин між Ізраїлем та США, його найважливішим союзником.

У своєму вчорашньому виступі прем’єр-міністр звинуватив опозицію в тому, що вона несе відповідальність за зрив діалогу щодо досягнення консенсусу щодо реформ. Переговори між урядом та опозицією, які проходили за посередництва президента Ізраїлю Іцхака Херцога, не привели до угоди після кількох місяців суперечок.

Низка опозиційних політиків, а також організатори протестів звинуватили главу уряду у брехні у своєму виступі.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я