У музеї Тайваню тричі розбили китайські артефакти

15

Є версія, що те, що трапилося, намагалися приховати.

Китайські артефакти

У музеї Тайваню розбили китайські артефакти 15–17 століть на суму 77 млн. доларів. А саме стародавній посуд: миску, чашку та тарілку. Якийсь час музейники не розповідали про це.

Тайванський національний палац-музей визнав раніше невідомі поломки трьох артефактів династій Мін та Цин на суму 66 мільйонів фунтів стерлінгів (77 мільйонів доларів).

Предмети – миска, чайна чашка та тарілка – були розбиті у трьох окремих інцидентах за останні 18 місяців. Однак про це стало відомо лише минулого тижня. Тоді як артефакти є історичною цінністю і датуються 15–17 століттями.

Китайські артефакти тричі розбили в музеї Тайваню: винуватця знайдено лише в одному випадку

У музеї заявили, що не змогли визначити, хто несе відповідальність за дві поломки із трьох. Проте було знайдено, що один інцидент був викликаний недбалим зверненням співробітника музею. За даними організації, щодо цього працівника було вжито дисциплінарних заходів.

Директор музею Ву Мі-ча сказав, що один із старших співробітників установи поклав артефакт на стіл заввишки один метр. Звідки чашка впала на підлогу та розбилася.

А 28 жовтня один із опозиційних тайванських депутатів звинуватив Ву Мі-ча в тому, що він наказав співробітникам нікому не розповідати про поломки.

Китайські артефакти розбили в музеї Тайваню: директор установи заперечує спробу приховати це.

Директор категорично відкидає звинувачення. За його словами, не розповідати про те, що сталося, потрібно було для того, щоб ніяк не вплинути на перебіг розслідування низки поломок. “Ми абсолютно нічого не приховували з цього приводу”, – сказав Ву Мі-ча на прес-конференції.

У тайванському музеї розбили китайські артефакти 15-17 століть.  Фото: Тайванський національний палац-музей

У музеї також зазначили, що офіційне повідомлення про те, що сталося, не було направлене до Міністерства культури, оскільки предмети були класифіковані лише як «предмети давнини загального призначення». Тобто чашка, тарілка та миска були позначені як об’єкти культурної спадщини найнижчого рівня.

Читайте також:  Голод стає "пожежею"

Крім цього, за його словами, суму, в яку оцінюють розбиті предмети, сильно завищено.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я