Рішення ОПЕК+ зіграло на руку республіканцям США

14

Рішення ОПЕК+ про квоти на нафтовидобуток стало для США «жовтневим сюрпризом», який продемонстрував небажання Саудівської Аравії миритися з політикою Байдена.

Рішення ОПЕК+

ОПЕК+ оголосило про скорочення квот на нафтовидобуток відразу після погодження країнами G7 «стелі» цін на російську нафту. Тим самим ОПЕК+ диктує свою волю Заходу та уряду Байдена. Напередодні проміжних виборів це очко на користь республіканців. Тому можна стверджувати, що рішення ОПЕК+ зіграло на руку республіканцям США.

Захід, економіка якого перебуває в глибокій рецесії, сприйняв рішення ОПЕК+ не лише як удар у спину. Подібні заходи явно грають на користь Росії, і зводять нанівець західні санкції проти неї. У цьому скорочення видобутку нафти не формальне. Принаймні добовий обсяг 2 млн барелів перевершив найпесимістичніші очікування експертів.

Рішення ОПЕК+ про зниження обсягів нафтовидобутку негативно позначиться економіці США.  Фото: Anton Watman/shutterstock.com

Останнім часом Росія демонструє зниження показників видобутку нафти, яке лише посилиться із запровадженням санкцій ЄС на постачання російської сировини. Проте Москву не лякає така тенденція. Її розрахунок на перенаправлення нафтових потоків до Китаю та Індії поки що тільки виправдовувався і не давав збоїв.

Рішення ОПЕК+ зіграло на руку республіканцям: проти демократів та Байдена

Сьогодні демократи Америки докладають неймовірних зусиль, щоб зупинити зростаючу інфляцію. Зокрема, намагаються зупинити підвищення вартості пального на автозаправках. У хід пішли резервні нафтові запаси країни. При цьому криза накладає відповідний відбиток на правлячу верхівку, коли інфляція пішла в зростання.

Звісно, ​​зниження обсягів нафтовидобутку та зростаюча інфляція напередодні проміжних виборів до Конгресу змушує США терміново шукати вихід. Поки що уряд розглядає як один з варіантів припинення експорту нафти. Для того, щоб наситити внутрішній ринок. При цьому цей крок загрожує багатомільярдними збитками для великих енергетичних гігантів країни.

Читайте також:  Представники Палестини та Ізраїлю домовилися про "прямий діалог"

Більше того, США розглядає варіант зняття санкцій на Венесуелу. Натомість Америка розраховує на постачання венесуельської нафти на світовий ринок. Усі ці метушливі рішення напередодні виборів викликають у спостерігачів упевненість у тому, що останнє слово буде за республіканцями. І рішення ОПЕК+ явно розраховане з їхньої перемогу.

ОПЕК+ ухвалило рішення про квоту на нафтовидобуток у відповідь на прийняту стелю цін на сировину країнами ЄС.  Фото: Baili8Tic/shutterstock.com

До того ж ОПЕК+ недвозначно дала зрозуміти Брюсселю та Вашингтону, що будь-які спроби з їхнього боку перехопити ініціативу на нафтові ринки приречені на провал. Також не варто забувати про те, що рішення картелю про зниження нафтовидобутку було прийнято як відповідь на фіксацію нафтових цін з боку країн Євросоюзу.

Рішення ОПЕК+ виявилося небезпідставним

Зазвичай пересічна прес-конференція організації країн-експортерів нафти цього разу перетворилася на політичне шоу. Коло порушених на ній питань торкалося зростаючої невизначеності на світовому енергетичному ринку. До того ж торкнувся рецесії та її ризиків у Євросоюзі та США, загрози зростаючої інфляції та локдаун у Китаї.

Тон розмови із західними ЗМІ можна було назвати стримано-дратівливим. Тональність ставили переважно високі представники енергетичної галузі ОАЕ та Саудівської Аравії. Позиція цих країн поряд із Росією була непримиренною. Не слід забувати, що картель контролює дві третини нафтового ринку. Це, у свою чергу, дозволило ОПЕК+ встановити квоту на видобуток сировини.

Усі спроби преси втягнути арабську сторону у дискусію про змову з Росією закінчилися нічим. Так, міністри Саудівської Аравії просто відмовилися відповідати на запитання журналістів, заявивши, що не збираються вступати в заочну дискусію зі США з приводу прийнятих ОПЕК та ОПЕК+ рішень.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я