Офіційний візит канцлера Німеччини до Китаю тривав лише 11 годин.
Канцлер Німеччини Олаф Шольц попросив китайського лідера Сі Цзіньпіна чинити тиск на Росію під час свого офіційного візиту до Пекіна у п’ятницю, 4 листопада.
Шольц попросив Цзіньпіна використати свій вплив на Москву
Канцлер Німеччини Олаф Шольц закликав Китай використати свій вплив на Росію, щоб зупинити війну в Україні. Українське питання було однією з тем переговорів німецького лідера із Сі Цзіньпіном у Пекіні.
Після переговорів Шольц сказав, що обидві країни погодилися з тим, що ядерна риторика Росії є безвідповідальною та вкрай небезпечною. Пекін виступає проти застосування чи загрози використання такої зброї, повідомляється в офіційній заяві китайської влади.
У Китаї вважають, що війна в Україні має бути врегульована мирними переговорами. І для цього необхідне сприяння всієї світової спільноти.
Putin’s war is challenging the global peaceful order. In #BeijingI asked President #Xi to bring his influence on Russia to bear. We agree that atomic threats є extremely dangerous. За допомогою таких weapons would cross a red line. pic.twitter.com/xtgjgi35qX
– Bundeskanzler Olaf Scholz (@Bundeskanzler) November 4, 2022
Офіційний візит Шольца до Китаю тривав лише 11 годин. Він перший західний лідер, який відвідав Пекін після пандемії коронавірусу та переобрання Цзіньпіна на третій термін глави Комуністичної партії КНР.
Раніше Шольц зробив «подарунок» Цзіньпіну
Візит Шольца до Китаю викликав занепокоєння у Німеччині та інших країнах Європи. Деякі західні лідери, а також члени німецького уряду вважають, що він вибрав невідповідний час для поїздки.
Але канцлер, як і його попередниця Ангела Меркель, стверджує, що глобальні проблеми можуть бути вирішені лише у співпраці з Китаєм. За його словами, зустріч віч-на-віч сприяла обговоренню навіть тих питань, з яких обидві країни сильно розходяться в думках.
«Ми будемо прагнути співпраці там, де це відповідає нашим взаємним інтересам. І ми не ігноруватимемо розбіжності», — сказав Шольц.
За його словами, на переговорах було досягнуто домовленості продовжувати розмову про війну в Україні, глобальну продовольчу та енергетичну безпеку, зміну клімату та пандемію коронавірусу.
Незадовго до візиту Шольц запропонував продати частку у порту Гамбурга китайській державній компанії COSCO Shipping Corporation Limited (COSCO). Шість його міністрів виступили проти угоди, а служби безпеки закликали канцлера до обережності. Деякі політичні сили у Берліні запідозрили, що він спеціально зробив «подарунок» Цзіньпіну перед візитом до Китаю.
.