Шольц попросив Цзіньпіна чинити тиск на Росію

18

Офіційний візит канцлера Німеччини до Китаю тривав лише 11 годин.

Gints Ivuskans / Shatterstock.com

Канцлер Німеччини Олаф Шольц попросив китайського лідера Сі Цзіньпіна чинити тиск на Росію під час свого офіційного візиту до Пекіна у п’ятницю, 4 листопада.

Шольц попросив Цзіньпіна використати свій вплив на Москву

Канцлер Німеччини Олаф Шольц закликав Китай використати свій вплив на Росію, щоб зупинити війну в Україні. Українське питання було однією з тем переговорів німецького лідера із Сі Цзіньпіном у Пекіні.

Після переговорів Шольц сказав, що обидві країни погодилися з тим, що ядерна риторика Росії є безвідповідальною та вкрай небезпечною. Пекін виступає проти застосування чи загрози використання такої зброї, повідомляється в офіційній заяві китайської влади.

У Китаї вважають, що війна в Україні має бути врегульована мирними переговорами. І для цього необхідне сприяння всієї світової спільноти.

Офіційний візит Шольца до Китаю тривав лише 11 годин. Він перший західний лідер, який відвідав Пекін після пандемії коронавірусу та переобрання Цзіньпіна на третій термін глави Комуністичної партії КНР.

Раніше Шольц зробив «подарунок» Цзіньпіну

Візит Шольца до Китаю викликав занепокоєння у Німеччині та інших країнах Європи. Деякі західні лідери, а також члени німецького уряду вважають, що він вибрав невідповідний час для поїздки.

Але канцлер, як і його попередниця Ангела Меркель, стверджує, що глобальні проблеми можуть бути вирішені лише у співпраці з Китаєм. За його словами, зустріч віч-на-віч сприяла обговоренню навіть тих питань, з яких обидві країни сильно розходяться в думках.

Читайте також:  Канцлер Шольц оцінив маневри "Air Defender"

«Ми будемо прагнути співпраці там, де це відповідає нашим взаємним інтересам. І ми не ігноруватимемо розбіжності», — сказав Шольц.

За його словами, на переговорах було досягнуто домовленості продовжувати розмову про війну в Україні, глобальну продовольчу та енергетичну безпеку, зміну клімату та пандемію коронавірусу.

Незадовго до візиту Шольц запропонував продати частку у порту Гамбурга китайській державній компанії COSCO Shipping Corporation Limited (COSCO). Шість його міністрів виступили проти угоди, а служби безпеки закликали канцлера до обережності. Деякі політичні сили у Берліні запідозрили, що він спеціально зробив «подарунок» Цзіньпіну перед візитом до Китаю.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я