Що планує імператор Північної Кореї?

173

Правитель Північної Кореї Кім Чен Ин відомий тим, що часто з’являється поруч із народом. Очевидно, це стосується й того, що останнім часом він частіше з’являється на публіці разом зі своєю дочкою.

Кім Чен Ин та його дочка: що планує правитель Північної Кореї?

Наче це звичайнісінька річ у світі: іноді вона йде рука об руку з батьком перед готовою до запуску ракетою, супроводжує його на навчаннях з артилерійських стрільб або з посмішкою плескає в долоні під час спільного військового параду. Правитель Північної Кореї Кім Чен Ин за останні місяці кілька разів представляв свою дочку на публіці – переважно у військовій обстановці. За даними південнокорейської секретної служби, пухлощокій дівчинці з довгим чорним волоссям, ймовірно, лише десять або одинадцять років. Кажуть, що вона носить ім’я Джу Е і є одним із трьох дітей Кіма та його дружини Рі Соль Джу.

Раптова поява дівчинки, задокументована державними ЗМІ, вразила спостерігачів за кордоном. Для широко закритої Північної Кореї не є зрозумілим, що діти правителя з’являються на публіці. “Те, що Кім Чен Ин з’являється зі своєю дочкою, – це щось нове”, – сказав тоді Бернхард Селігер, багаторічний керівник проекту Фонду Ханнса Зайделя в столиці Південної Кореї Сеулі.

Чи має Кім Чен Ін план?

Її поява викликала за кордоном нові спекуляції щодо планів Кіма. Чи хоче він зробити свою дочку своєю спадкоємицею в країні, яку називають комуністичною спадковою диктатурою, як припускають деякі експерти у Південній Кореї? Чи вона зрештою є лише частиною пропагандистського наступу?

Сама Північна Корея досі не розкрила жодної інформації про дитину, крім того, що вона є «улюбленою» дочкою Кім Чен Ин. Навіть у п’ятницю, коли офіційна газета Rodong Sinmun показала фотографії, на яких вона супроводжує свого батька на черговому випробуванні міжконтинентальної балістичної ракети (МБР).

Читайте також:  Путін, Орбан, Нетаньяху – реакція на смерть Берлусконі

Вперше державні ЗМІ опублікували фотографії доньки у листопаді. Той факт, що Кім тоді використав випробування для сімейної прогулянки, спостерігачі також розцінили як пропагандистський прийом. Кім хотів донести думку про те, що створення ядерних сил є правильним способом захисту майбутніх поколінь, незважаючи на великі труднощі, які в деяких випадках зазнає його власна країна. “Він хороший батько, який захищає свою сім’ю, як захищає націю”, – написав у Твіттері експерт зі Східної Азії Джон Делері.

Для керівництва країни ядерна зброя, основним засобом доставки якої є МБР, розглядається як гарантія виживання та ефективний засіб стримування проти США. За розробку ядерної зброї, яка сприймається США та їхніми союзниками як серйозна загроза, Пхеньян також погоджується на жорсткі міжнародні санкції.

Розвідслужба Південної Кореї нещодавно повідомила членам парламенту в Сеулі, що Чжу Е не відвідує державну школу, здобуває приватну освіту і що її хобі – верхова їзда, лижі та плавання. Єдине, що можна підтвердити, це те, що Кім Чен Ин має дочку на ім’я Чжу Е і молодшу сестру, сказав представник уряду в Сеулі. “Все інше не підтверджено”. Навіть про те, чи є ще один «первісток» і хто це – хлопчик чи дівчинка, не можна сказати однозначно, додав він.

Дочка як потенційний наступник?

Для більшості спостерігачів немає сумнівів у тому, що Кім Чен Ін також хоче продовжити династичну наступність. Але розглядати дочку як потенційного наступника ще надто рано, заявив нещодавно в інтерв’ю місцевому радіо міністр об’єднання Південної Кореї Квон Юн Се. «По-перше, Кім Чен Ыну лише близько 40 років». Він також сказав, що Північна Корея є надзвичайно патріархальною, що, як правило, є аргументом проти наступника. Але також ясно, «що вони (Північна Корея) планують передачу влади четвертому поколінню», – сказав Квон, посилаючись на передачу влади Кім Чен Ыну – онуку «вічного президента» Кім Ір Сена – дванадцять років тому.

Читайте також:  Поки в Китаї зростають зарплати, Мексика приваблює виробників.

Селігер підозрює, що причин для появи доньки, зрештою, кілька. Можливо, що Кім просто хоче здаватися більш людяним у своїй компанії. Але найімовірніша причина полягає в тому, що Кім готує свою дочку до певної ролі, не обов’язково розглядаючи її як наступницю. Таким чином, на думку Селігера, вона може стати «можливою підтримкою майбутнього спадкоємця».

Чжу Е вже увічнена на марках

Він зазначає, що Чжу Е вже увічнена на марках, де вона зображена разом зі своїм батьком. “Марки – дуже важливий інструмент пропаганди для Північної Кореї”. Зображення певної людини може бути підтвердженням офіційної ролі, каже він. Але Селігер також не хоче відразу відкидати тезу про спадкоємність. Для Пхеньяна важливо, щоб «кровна лінія правлячої сім’ї» продовжувалась. Це не обов’язково має бути чоловік».

Спостерігачі припускають, що розмова про доньку дійшла і до простих північнокорейців. “Але як це буде сприйнято – ось у чому питання”, – говорить Селігер. Зрештою, каже він, багато залишається в тіні. «Ми маємо розуміти, що зрештою ми надто мало знаємо про історію питання».

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я