Водночас він закликає Талібан «терміново скасувати» обмеження на основні права жінок. Рада Безпеки також засудила рішення де-факто правителів Афганістану заборонити жінкам працювати на Організацію Об’єднаних Націй у країні. Незважаючи на обов’язковий характер резолюцій Ради Безпеки відповідно до міжнародного права, не очікується, що таліби змінять свою політику.
Репресивні заходи посилюються
На початку квітня Організація Об’єднаних Націй оголосила, що афганським жінкам більше не дозволять працювати на неї за наказом правлячого руху «Талібан». З грудня діє заборона ісламістів на роботу афганських жінок у неурядових організаціях, за винятком охорони здоров’я, освіти та харчування. Ця заборона викликала бурхливу реакцію як у країні, так і на міжнародному рівні.
З моменту приходу до влади у серпні 2021 року та хаотичного виведення міжнародних сил таліби різко обмежили права людини. Останнім часом їхнє правління стає все більш авторитарним та догматичним. Вони показали себе вкрай репресивними по відношенню до всіх форм опозиції їхнього режиму. Доступ жінок до освіти, роботи і навіть до громадського простору для поїздок чи медичної допомоги був дуже обмежений.