Шольц летить на новому “Air Force One” до Південної Америки

35

Після дуже бурхливого початку 2023 канцлер Шольц вперше розраховує на далеку дорогу – з новим літаком. Але Південна Америка також розповідатиме про зміни після війни в Україні.

Шольц летить на новому “Air Force One” до Південної Америки

Федеральний канцлер Олаф Шольц (СДПН) вилетів у суботу на новому урядовому літаку «Конрад Аденауер» у свою першу поїздку до Південної Америки як глава уряду. Чотириденна подорож починається у столиці Аргентини Буенос-Айресі, а потім продовжується в Чилі та Бразилії. Серед тем для обговорення – розширення економічних відносин, енергопостачання та захист клімату.

Новий урядовий літак: без пересадок у будь-який пункт призначення

Конрад Аденауер» – другий літак A350-900, що надійшов на озброєння ВПС Бундесверу наприкінці минулого року. Тим не менш, це перший із трьох таких літаків, який буде оснащений повним VIP-обладнанням з офісами та зоною відпочинку – хоча Бундесвер замовчує деталі.

Таким чином, “Аденауер” вважається новим “Air Force One” для федерального уряду та федерального президента. Його вже випробували федеральним президентом Франком-Вальтером-Штайнмаєром під час поїздки до Бразилії на початку року. Зараз Шольц вперше подорожує літаком, пофарбованим у білий колір із чорно-червоно-золотими смугами.

Аденауер» має довжину 67 метрів, швидкість 960 кілометрів на годину, літає на висоті понад 13 000 метрів та може досягти будь-якого пункту призначення у світі без зупинки. 12 000-кілометровий шлях до Буенос-Айреса зайняв 14 годин.

Спогади про казусний політ з Меркель у 2018 році

Шольц вже одного разу літав у Буенос-Айрес літаком «Конрад Аденауер» – попереднику нинішнього «Air Force One», тип A340. У 2018 році він і тодішній канцлер Німеччини Ангела Меркель (ХДС) вирушили літаком на саміт G20, але незабаром після зльоту сталася серйозна поломка. Несправний компонент – центральний комутаційний блок в електроніці літака – паралізував дві радіосистеми, які мають заміняти одна одну у надзвичайних ситуаціях.

Читайте також:  Лідер фракції Союзу закликає до проведення саміту із Шольцем з питань біженців

Літак, що вилетів із Берліна, був змушений повернути назад невдовзі після зльоту. Меркель та Шольц пересіли на іспанський авіалайнер – і прибули на саміт найважливіших економічних держав із запізненням на день. Цей казус викликав багато глузувань, але також призвів до того, що Бундестаг виділив близько 1,2 мільярда євро на нові літаки. Результатом стали три нові літаки A350, включаючи Конрад Аденауер.

Шольц у Латинській Америці набагато раніше за Меркель

Канцлер відвідує Латинську Америку набагато раніше, ніж його попередниця Меркель із ХДС, яка з’явилася на континенті лише через два з половиною роки після вступу на посаду. Політик СДПН поставив собі за мету розширити міжнародні відносини Німеччини у зв’язку з поворотом подій після нападу Росії на Україну, щоб уникнути нової залежності від окремих країн, як це було у випадку з Росією та її газом. З цієї причини канцлер вже тричі побував в Азії, а також здійснив масштабну поїздку до Африки.

У Південній Америці Шольца супроводжує бізнес-делегація, до якої входять десяток менеджерів та представників асоціацій. В економічному плані Латинська Америка цікава, окрім іншого, своїми сировинними родовищами. На континенті можна знайти залізо і сталь, мідь, свинець, цинк і, перш за все, літій, який так важливий для виробництва електромобілів.

Зустріч із президентом Лулою у Бразилії

Однією з тем візиту стануть переговори, що зайшли в глухий кут, про укладення угоди про вільну торгівлю з країнами МЕРКОСУР, до яких належать Аргентина і Бразилія. Ці дві країни також є членами «Великої двадцятки» найважливіших економічних держав.

У понеділок і вівторок Шольц завершить свою поїздку до Бразилії, найбільшої та найгустонаселенішої країни континенту. Там він зустрінеться з лівим президентом Луїсом Інасіу Лула да Сілва, який був приведений до присяги 1 січня та виграв другий тур виборів у жовтні у Жаїра Болсонару, також відомого як «Дональд Трамп тропіків».

Читайте також:  Суд побачив співучасть Бенедикта у справі про зловживання

Промисловість закликає до укладання угоди про вільну торгівлю

Президент галузі Зігфрід Руссвурм назвав цю поїздку «важливим сигналом у потрібний час». Глава Федерації німецької промисловості (BDI) сподівається на новий поштовх для запланованої угоди про вільну торгівлю. Шольц повинен домагатися якнайшвидшого укладання угоди в Аргентині та Бразилії, зажадав він. «Ми не повинні упустити шанс реалізувати один із найважливіших проектів у нашому двосторонньому торговому порядку денному». За його словами, це дозволить уникнути 85% європейських експортних мит до регіону і, отже, щорічних зборів у розмірі кількох мільярдів євро для компаній.

Президент Асоціації німецьких промислових та торгових палат (DIHK) Петер Адріан також закликав до ратифікації угоди з державами МЕРКОСУР та угод з Мексикою та Чилі. «Інакше нашій економіці загрожує конкурентне неблагополуччя, особливо щодо США та Китаю. Зараз ми ще не повинні відставати від наших економічних зобов’язань у Латинській Америці».

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я