Швезіг не бачить причин для відставки

29

Протягом кількох місяців прем’єр-міністр Швезіг критикує її давні проросійські дії. Події навколо MV Climate Foundation продовжують підливати олії у вогонь.

 

Швезіг не бачить причин для відставки

Міністр-президент землі Мекленбург-Передня Померанія Мануела Швезіг (СДПН) знову відкинула заклики до її відставки через підтримку балтійського газопроводу «Північний потік – 2». Немає жодних причин для її звільнення з посади глави уряду землі, сказала Швезіг газеті Schweriner Volkszeitung.

Вона звинуватила своїх критиків у використанні звинувачень та інсинуацій «аж до теорій змови». «І я хочу сказати цілком зрозуміло: у цьому немає нічого такого. Більшість людей чудово знають, як були справи з «Північним потоком», тому що ми завжди вирішували ці питання відкрито і прозоро», – наголосила Швезіг. Нещодавно лідер ХДС Фрідріх Мерц закликав її піти у відставку у зв’язку з інтригою навколо фонду MV Climate Foundation, який був заснований для завершення будівництва «Північного потоку – 2».

За словами Швезіга, земельний і федеральний уряд, значна частина економіки, а також населення виступали за будівництво другого газопроводу, яким до Німеччини мало надходити більше російського природного газу. У відповідь на американські погрози санкцій щодо компаній, що беруть участь у будівництві, парламент землі доручив уряду землі дотримуватися завершення будівництва Балтійського газопроводу та у результаті ухвалив рішення про створення Фонду захисту клімату MV. За допомогою цього фонду трубопровід також було добудовано, уникнувши загроз санкцій, але не було введено в експлуатацію після початку російської агресії проти України.

Критика Швезіг з кількох сторін

«З сьогоднішнім поглядом, з поворотом часу можна дивитися на речі по-іншому. Але ми маємо перескочити на 2020 та 2021 роки, і це була позиція більшості», – стверджувала Швезіг. Вона звинуватила ХДС, партнера СДПН щодо уряду у Шверіні до 2021 року, у спробі відвернути увагу від власної відповідальності своїми постійними звинуваченнями. «Бо ХДС підтримав «Північний потік 2» та фонд як в уряді землі, так і у парламенті землі».

Читайте також:  Лаутербах оптимістично налаштований перед самітом із реформи лікарень

Проте критика дій Швезіг також походить від «Зелених», ВДП та AfD. У вівторок парламент землі Шверін проведе спеціальне засідання, на якому обговорюватимуться події навколо скандального кліматичного фонду, який після свого заснування отримав 20 мільйонів євро від дочірньої компанії “Газпрому” “Північний потік 2”. Нещодавно той факт, що податкові документи фонду спалили податковий чиновник, але парламент землі не був проінформований про це, незважаючи на запити, викликав бурхливі дебати. Парламентський комітет з розслідування вивчає дії уряду штату у зв’язку з Nord Stream 2 та можливий вплив Росії на його рішення.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я