Тоні Блер вважає угоду Страсної п’ятниці найбільшою спадщиною

114

Тоні Блер був прем’єр-міністром Сполученого Королівства протягом десяти років. В одному з інтерв’ю він розповів, яку подію за час свого правління він згадує з особливою гордістю.

 

Тоні Блер вважає угоду Страсної п’ятниці найбільшою спадщиною

Колишній прем’єр-міністр Великобританії Тоні Блер вважає своєю головною спадщиною роль у укладанні мирної угоди у Північній Ірландії. Про це політик-лейборист заявив в інтерв’ю Deutsche Presse-Agentur та європейським інформаційним агентствам AFP, ANSA та EFE.

«Я думаю, що безперечно одна – це Угода Страсної п’ятниці», – сказав Блер, коли її запитали, чим він найбільше пишається у своїй політичній кар’єрі. Блер відіграв важливу роль у укладанні мирної угоди у колишній британській провінції, яка цього року відзначає 25-ту річницю (крайній термін – 10 квітня).

Угода Страсної п’ятниці 1998 року поклала край громадянській війні, яка тривала десятиліттями між переважно католицькими прихильниками об’єднання двох частин Ірландії з одного боку і переважно протестантськими прихильниками союзу з Великобританією, поліції та британської армії – з іншого.

Виклик для мирного процесу – Brexit

За словами Блера, через чверть століття необхідно буде вивчити коригування угоди і «вносити до неї зміни в міру того, як змінюється ситуація». Наприклад, сказав він, важливим фактором є зростаюче значення неконфесійної партії «Альянс». Це показує, що є група людей, яких «не цікавлять старі дебати про католиків, протестантів, юніоністів та (ірландських) націоналістів».

Однак найбільшою безпосередньою проблемою для мирного процесу став Brexit, додав Блер. Угода між Брюсселем і Лондоном у суперечці щодо правил Brexit для Північної Ірландії, відома як Віндзорська угода, може стати «початком кінця» цих проблем. Він натякнув, що виступав посередником у цьому процесі. За словами колишнього прем’єр-міністра, він заздалегідь провів переговори з обома сторонами, і угода була схожа на пропозицію, зроблену його інститутом.

Читайте також:  Бербок завершила турне Латинською Америкою в Панамі

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я