Седер хоче обов'язкової військової служби

10

Седер хоче обов'язкової військової служби – щонайменше сім місяців

2011 року обов'язкова військова служба припиняється – і практично скасовується. Але часи змінилися. Лідер ХСС Зедер тепер закликає скасувати відстрочку. Це також підвищить відданість молодих людей державі та суспільству.

Прем'єр-міністр Баварії Маркус Зедер виступає за введення обов'язкової військової служби на строк не менше семи місяців. «З точки зору сьогоднішнього дня відстрочка була помилкою», – заявив лідер ХСС в інтерв'ю газеті Bild am Sonntag. На той час аргументом було те, що «у нас більше немає загрози в Європі. Нині ситуація змінилася. В умовах зростання загрози відновлення обов'язкової військової служби має сенс».

Це не станеться відразу, продовжив голова ХСС. “Ми говоримо про введення цього закону не раніше ніж через п'ять років, щоб адаптувати необхідні структури”, – сказав Зедер. «Щоб забезпечити належну базову підготовку, вона має тривати не менше ніж сім місяців». Така служба також зміцнить «зв'язок молодих людей із державою та суспільством».

Альтернативою може стати «загальна обов'язкова служба», але її «важко забезпечити з погляду конституції», додав голова ХСС. Обов'язкова військова служба поширювалася б на чоловіків, а обов'язкова соціальна служба – на всіх, сказав Зедер, «хоча Бундесвер, звісно, ​​відкритий для жінок».

Водночас, Зедер висловився за введення бонусу для тих, хто проходить добровільну військову службу. «Нинішня пропозиція недостатньо приваблива», – сказав він. “Всі, хто добровільно відслужить рік, мають отримати бонус: наприклад, зниження numerus clausus для навчання в університеті, відмова від практичних семестрів або скорочення терміну навчання”.

Обов'язкову військову службу було припинено в липні 2011 року після 55 років служби тодішнім міністром оборони Карлом-Теодором цу Гуттенбергом. На практиці це було рівносильно скасування військової та цивільної служби, оскільки всі структури, які займалися закликом та навчанням великої кількості солдатів, також були скасовані.

Читайте також:  Путін виправдовував бойові дії в Україні, говорив про "війну"

Джерело: www.ntv.de

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я