Які зараз плани у Китаю

18

Тиск Китаю на Тайвані зростає. На міжнародному рівні вже давно існують побоювання щодо наступної війни у ​​цьому регіоні. Деякі експерти бачать це інакше.

Вторгнення на Тайвань вже давно обговорюється багатьма західними експертами. Нині вони не довіряють Китаю. Ризик конфлікту через Тайвань збільшився. При цьому повномасштабний десантний напад Китаю є малоймовірним у короткостроковій перспективі.

Про це заявила німецькому агентству друку китайський аналітик неурядової організації Crisis Group Аманда Сяо. Шанси на успішну операцію невизначені. За її словами, у Пекіна наразі немає військових можливостей для швидкої та рішучої перемоги над Тайванем.

Коли можливе вторгнення на Тайвань

Китай, схоже, також усвідомив, що він не може змусити Тайвань здатися, сказав Девід Гіттер із дослідницького інституту США Національного бюро азіатських досліджень. При цьому Пекін активно працює над усуненням цих недоліків.

У середньостроковій та довгостроковій перспективі не можна виключати вторгнення чи інші воєнні дії. При цьому всі розуміють, що ціна війни є високою. Економічні проблеми Китаю та спроби зближення з союзником Тайваню, США роблять вторгнення нині малоймовірним.

У Пекіні на це дивляться по-іншому. Якщо Китай хоче вирішити тайванську проблему силою, то це може бути вирішено сьогодні ввечері. Ніхто не зможе зупинити це навіть Сполучені Штати. Так заявив Віктор Гао з аналітичного центру з питань Китаю та глобалізації.

США або переоцінили свою військову міць, або недооцінили міць Китаю. За словами Гао, Китай не хоче війни. Усі вважають, що мирне возз’єднання – найкращий шлях. Тайвань завжди буде частиною Китаю.

Вторгнення на Тайвань з боку Китаю поки що малоймовірне. Фото: 毛貓大少爺, CC BY-SA 2.0 / Wikimedia Commons

Пекін протягом десятиліть претендував на Тайвань у рамках так званої політики одного Китаю. Суперечка походить від громадянської війни в Китаї між комуністами та урядом Китайської Республіки – не плутати з сьогоднішньою Китайською Народною Республікою.

Читайте також:  Вибори в Туреччині: Ердоган проти анти-Ердогана

Після Другої світової війни та закінчення японського колоніального правління Тайвань на кілька років знову став частиною Китайської Республіки. 1949 року нинішня тайванська опозиційна партія Гоміньдан програла громадянську війну і бігла на Тайвань.

Незалежний демократичний уряд знаходиться у столиці Тайбеї з кінця 1980-х років. Пекін вже пригрозив вторгнутися на Тайвань, якщо «мирне возз’єднання» виявиться неможливим. Військово-повітряні сили та морські сили Китаю регулярно проводять навчання у Тайванській протоці.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я