Заворушення у Бразилії: ЄС обіцяє підтримку Лулі

29

Напад на будівлю уряду Бразилії спричинив потрясіння за межами країни. Демократія здобуде перемогу над “насильством та екстремізмом”, заявляє Брюссель.

 

Заворушення у Бразилії

Заворушення у Бразилії: ЄС обіцяє підтримку Лулі. Комісар ЄС із зовнішніх зв’язків Жозеп Боррелл підтримав нового главу Бразилії Луїса Інасіу Лулу да Сілву після штурму урядового кварталу в Бразилії прихильниками колишнього президента Жаїра Болсонару.

Читайте також: Прихильники Больсонаро вторглися в Конгрес у Бразилії.

«ЄС засуджує антидемократичні акти насильства, які сталися у неділю 8 січня у самому центрі урядового району Бразиліа»– Заявив учора ввечері Боррель.

ЄС знову заявив про свою повну підтримку президента Лули і висловив солідарність із демократичними інститутами, які стали об’єктами нападу. «Бразильська демократія здобуде перемогу над насильством та екстремізмом», – додала вона.

Політичні лідери Бразилії, насамперед екс-президент Болсонару, мають «діяти відповідально та попросити своїх прихильників повернутися додому», попередив голова зовнішньополітичного відомства ЄС. Правильним місцем для вирішення політичних суперечностей є демократичні інститути Бразилії, а не насильство на вулицях.

Клінгбейл: «Ми, демократи, тримаємось разом»

На це відреагували й політики у Німеччині. «Від імені СДПН я рішуче засуджую нападки на демократичні інститути Бразилії», – написав у Twitter федеральний лідер СДПН Ларс Клінгбайль.

«Президент Лула, наша братська партія PT та демократи у Бразилії повністю солідарні з нами! Ми, демократи, стоїмо разом», – продовжувалося у твіті. Клінгбейл повторив ту ж заяву в твіті, відправленому португальською мовою.

Через тиждень після закінчення терміну повноважень колишнього президента Бразилії Жаїра Болсонару радикальні прихильники екс-бойовика правого штибу взяли штурмом урядовий квартал у столиці Бразиліа. У неділю вони вторглися до Конгресу, Верховного суду та резиденції уряду, Паласіу-ду-Планальту. За повідомленнями ЗМІ, сили безпеки повернули будинки під контроль за кілька годин. Близько 200 підозрюваних було заарештовано.

Читайте також:  В ізоляторах Рівненщини здійснюватиметься відео- та електронна фіксація усіх дій затриманих і поліцейських

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я