Війна проти України: така ситуація

31

Бойові дії на сході України посилились. За даними Києва, особливо складна ситуація склалася на півночі Донецької області у районі міст Бахмут та Соледар. Проте президент Володимир Зеленський каже, що впевнений у тому, що його власні війська встоять, і обіцяє їм підкріплення.

Тим часом Росія та Україна вперше цього року знову обмінялися полоненими. Сьогодні 320 день агресивної війни Росії проти сусідньої країни.

Зеленський: Українці витримують тяжкі бої на Донбасі

Незважаючи на тяжкі бої на сході України, Зеленський не бачить проходу для російських нападаючих і обіцяє підкріплення для захисників. «Бахмут тримається», – сказав 44-річний президент учора у своєму щоденному відеозверненні. Сусідний Соледар теж тримається, сказав він, хоч ситуація складна. “Це одне з найкривавіших місць на фронті”, – сказав він, описуючи місцевість навколо двох невеликих міст, які знаходяться всього за 14 кілометрів один від одного.

За словами Зеленського, вчора командувач української армії відвідав війська у Бахмуті та Соледарі. Олександр Сирський очолить оборону, організує підкріплення та посилення вогневої могутності противника, сказав він. Сирський вважається героєм України, йому приписують успіхи в обороні Києва та взятті Харківської області.

Київ визнає проблеми в обороні Соледара

У ході бойових дій на Донеччині на сході України захисники в районі Соледара опинилися у складній ситуації, повідомляє Київ. “На даний момент у Соледарі складно”, – написала вчора у своєму Telegram-каналі заступник міністра оборони України Ганна Мальяр. Як і Бахмут, за який сперечаються вже кілька місяців, Соледар є частиною оборонної стіни України перед агломерацією між Слов’янськом та Краматорськом. Захоплення агломерації було б рівнозначне завоюванню Донбасу – однієї з публічно заявлених цілей Росії на початку війни.

Читайте також:  Росія завдала удару по Одесі

Росіяни зосередили великі сили перед Соледаром. У нападах беруть участь не лише регулярні частини російської армії, а й наймані війська, пише Малджар. Насправді, в районі Бахмута та Соледара наступають найманці сил «Вагнера», які вважаються добре оснащеними.

Росія та Україна обмінялися 50 ув’язненими

Росія та Україна завершили перший після початку року обмін полоненими. “8 січня в результаті переговорного процесу 50 російських військовослужбовців, яким загрожувала смертельна небезпека в полоні, вивезені з території, підконтрольної київському режиму”, – повідомило вчора Міністерство оборони Росії на своєму Telegram-каналі. Невдовзі після цього українська сторона підтвердила факт обміну.

За даними Міністерства оборони Росії, її власні військовополонені вже вивезено військовим літаком до Москви для лікування та реабілітації. Докладнішої інформації про російських солдатів немає.

Київ же повідомив, що з його боку було звільнено 33 офіцери та 17 членів екіпажу. «Ми повертаємо людей, які були у полоні на Чорнобильській АЕС, наших захисників з Маріуполя, наших хлопців із Донецької області у районі Бахмута, а також з Київської області, Чернігова, Херсона та інших регіонів, де точилися бої», – прокоментував обмін глава президентської канцелярії Андрій Єрмак.

Білорусь оголосила про спільні маневри ВПС з Росією

Білорусь планує провести двотижневі маневри ВПС із російськими військами із середини січня на тлі війни в Україні, повідомляють офіційні особи. «З 16 січня до 1 лютого 2023 року пройдуть колективні повітряні тактичні навчання збройних сил Білорусі та Росії», – оголосило вчора Міністерство оборони Білорусі на своєму Telegram-каналі.

Дві країни сформували спільну оперативну групу восени – офіційно охороняючи зовнішні кордони російсько-білоруського союзу. На цій основі в Білорусі розміщено близько 9000 російських військовослужбовців. Правитель Олександр Лукашенко відвідав війська лише у п’ятницю. За даними Міністерства оборони у Мінську, вчора прибули підрозділи російських ВПС. За їхніми словами, у двотижневих навчаннях будуть задіяні всі аеродроми та полігони ВПС та ППО Білорусі.

Читайте також:  Росія забороняє рух ЛГБТК+ як "екстремістський"

Останнім часом неодноразово з’являлися припущення щодо поновлення російського нападу на Україну з білоруської території.

Генеральний секретар ОБСЄ проти виключення Москви з організації

Генеральний секретар Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) Хельга Марія Шмід виступила проти вилучення Росії з групи. Те, що дипломатичні канали залишаються відкритими, не означає, що досягнуто згоди, сказав Шмід в інтерв’ю Die Welt. «Принаймні, з сьогоднішнього погляду, я думаю, що Росії є сенс залишатися членом ОБСЄ».

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба закликав Москву до виключення з огляду на агресивну війну Росії проти його країни. “Одного разу нам знову знадобляться канали для переговорів”, – сказав високопоставлений німецький дипломат.

Це стає важливим сьогодні

У Росії свята закінчуються після настання нового року, і політика також повертається у повсякденне життя. На фронті російські війська, ймовірно, продовжать атаки на Бахмут і Соледар, сподіваючись на прорив.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я