Румунія та Болгарія приєднуються до Шенгенської зони

16

Болгарія та Румунія вже давно прагнуть приєднатися до Шенгенської зони, де громадяни можуть пересуватися без контролю. Тепер усі країни ЄС дали їм зелене світло.

ЄС – Румунія та Болгарія приєднуються до Шенгенської зони

Безмежна Шенгенська зона у Європі розширюється. Країни ЄС у суботу домовилися про розширення зони на Румунію та Болгарію, про що головуюча в Раді Іспанія оголосила на платформі X, яка раніше називалася Twitter. Відповідно, перевірки осіб на внутрішніх повітряних та морських кордонах мають бути скасовані з кінця березня 2024 року. Рішення про відміну контролю на сухопутних кордонах буде прийнято пізніше, йдеться в заяві.

Шенгенська зона покликана гарантувати необмежене переміщення людей у Європі. На сьогоднішній день до неї входять 23 із 27 країн-членів ЄС, а також Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія та Швейцарія.

Включення до Шенгенської зони двох країн ЄС – Румунії та Болгарії – досі не вдалося, в основному через опір Австрії. Віденський уряд мотивував свою відмову тим, що в країну прибуває надто багато незареєстрованих мігрантів. Нові члени можуть бути прийняті лише одноголосно. Румунія та Болгарія чекали на це рішення з 2011 року.

Румунія та Болгарія вступили до ЄС у 2007 році.

Комісія ЄС привітала рішення країн Євросоюзу. Приєднання Румунії та Болгарії сприятиме розвитку подорожей, торгівлі та туризму, а також подальшому зміцненню внутрішнього ринку. Голова брюссельського відомства Урсула фон дер Ляйєн заявила, що це важливий крок уперед для обох країн та для Шенгенської зони загалом. Це важливе досягнення – результат наполегливості, прихильності та наполегливості обох країн.

Всі держави-члени ЄС стануть повноправними членами Шенгенської зони, щойно будуть готові. Це водночас і право, і обов'язок.

Читайте також:  Це закон чи можна піти?

Румунія та Болгарія вже приєдналися до ЄС у 2007 році. Проте до вересня судова система та верховенство закону в цих країнах перебували під особливим наглядом Комісії ЄС через розгул корупції та організовану злочинність. Ці проблеми були ще однією причиною того, що глави держав та урядів довгий час не були одностайними на користь вступу. У середині вересня комісія офіційно припинила спеціальний моніторинг, і стало відомо, що Румунія та Болгарія готові до вступу до ЄС.

Джерело: www.stern.de

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я