СБУ затримала «поштову перебіжчицю» на Харківщині

30

Спецслужба заявляє, що жінка намагалася налагодити роботу Пошти Росії в Ізюмі та Балаклії.

СБУ затримала «поштову перебіжчицю» на Харківщині  Фото: Прес-служба СБУ

Мешканку Харківської області звинувачують у спробах налагодити роботу Пошти Росії в окупованих на той момент Ізюмі та Балаклії. За версією слідства, колишня працівниця «Укрпошти» намагалася залучити до співпраці з новою владою своїх колег. СБУ затримала «поштову перебіжчицю» та помістила її під варту.

Новій начальниці довелося обдзвонювати тих, хто залишився, і просити повернутись до звичної роботи, хоч і під іншим прапором. Першим їхнім завданням стала б передача українського держмайна на баланс Пошти Росії.

Обвинувачена не мала паролів від комп’ютерів і ключів допуску до баз даних абонентів. СБУ повідомляє, що обвинувачена списувалася з колишніми колегами та просила передати їй необхідні відомості.

Цифрові секрети так і залишилися секретами, але доступу до сейфа в одному з відділень жінка отримала. Там було майже 2 млн гривень. Гроші вона передала до окупаційної адміністрації. Поштовій робітниці за статтею «колабораційна діяльність» загрожує до 10 років позбавлення волі.

СБУ затримала поштову перебіжчицю: таких випадків в Україні сотні

Слідом за бійцями ЗСУ, буквально у них на плечах, у звільнені міста та села входять співробітники нацполіції та СБУ. Їхнє завдання — пошук колаборантів, тих, хто співпрацював із окупаційною владою. За даними українського МВС, з початку повномасштабного вторгнення було порушено понад 1700 таких кримінальних справ. За місяць це понад 160.

Особливу увагу правоохоронці України приділяють Донецькій області. Там із кінця вересня за статтею «колабораціонізм» було порушено понад 200 справ. У Харківській області лише 25 жовтня затримано 14 осіб.

Українські журналісти та блогери почали вивчати питання. Діяльністю в інтересах РФ в різні роки з різним успіхом займалися різні люди. Лише героїв України — вісім людей. Серед них почесний президент промислового підприємства «Мотор Січ» В’ячеслав Богуслаєв. Героя України, доларового мультимільйонера підозрюють у тому, що він у воєнний час організував збут вертолітних двигунів у РФ.

Читайте також:  Британці повідомляють про інтриги у військовому керівництві РФ

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я