Росія не має шансів — литовський військовий інструктор

26

Литва вже навчила понад вісім тисяч бійців ЗСУ.

Росія не має шансів — литовський військовий інструктор.  Фото: PRESSLAB/shutterstock.com

Військові інструктори з Литви навчають українських бійців поводитися зі зброєю НАТО. Один із них, Сігітас Маляускас, оцінив військові перспективи Росії в ефірі «Литовського національного телебачення».

Читайте також: Що таке «брудна бомба» та в чому її небезпека?

Росія не має шансів проти українців: на їхньому боці — цивілізований світ

Військові інструктори з Литви навчили з початку війни понад 8 тисяч українських вояків. На відміну від фахівців з більшості інших країн, вони проводять навчання на місці України. Саме тому литовці знають про місцеві особливості більше, їх заняття більш прив’язані до практики.

За словами Сігітаса Маляускаса, зараз його підопічні готуються відбивати нову ймовірну атаку РФ на Київ. Підготовча матчність пов’язана з зимою, що настає. Країни НАТО почали постачати до України метеостанції. Ними вчаться користуватися артилерійські та мінометні підрозділи: знати напрям вітру та температуру повітря необхідно для точного цілепокладання.

Вирішальна зима

Бійцям привозять дизель-генератори, тепловізори, теплий одяг. «Це не менш важливе, ніж зброя, — каже інструктор. — Насамперед треба враховувати холод та короткі дні. Взимку бої частіше відбуваються у темряві, ніж у світлий час».

Сігітас Маляускас вважає, що зима стане визначальним періодом у війні: «Холодну пору переживе та переможе ворога той, хто буде ситий та зігрітий. Якщо росіяни голодуватимуть та мерзнуть, вони точно програють. Українці у це вірять». “Не знаю, про що думає Росія, але шансів у неї немає”, – додає литовець.

Читайте також:  У Судані закінчився триденний термін припинення вогню

Росія не має шансів проти сучасної зброї та мотивованих бійців

Сігітас Маляускас розповідає, як вчить українців поводитися із західними кулеметами та снайперськими гвинтівками. Але бійців хвилюють не лише власна підготовка та ситуація на фронті загалом.

Їх непокоїть становище в тилу — гуманітарна криза, створена армією РФ. Ракети та БПЛА б’ють по інфраструктурних об’єктах. В Україні діє режим жорсткої економії електроенергії.

Країни Балтії та Польща лідирують за підтримкою України. Не в абсолютному вираженні, але у відсотках від власного ВВП. За часткою витрат на гуманітарну допомогу Україні Литва посідає друге місце у світі.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :