Конфлікт між військовими та Путіним посилюється — ISW

23

Аналітики Інституту вивчення війни вважають, що силовики мають свій політичний вплив і не перебувають у сліпому підпорядкуванні лідера Росії.

Конфлікт між військовими та Путіним

Інститут вивчення війни (ISW) не припиняє аналізувати бойові дії в Україні та щодня ділиться своїми висновками з читачами. Темою останнього аналізу став конфлікт між військовими та Путіним, який уже став публічним. Військові відкрито критикують дії лідера РФ, що дозволяє по-іншому поглянути на політичну ситуацію в країні.

Конфлікт між військовими та Путіним стає відкритим

Експерти Інституту вивчення війни акцентують увагу на конфлікті між представниками військових і силових відомств і російським президентом Володимиром Путіним. Така конфронтація говорить про те, що силовики мають власну політичну вагу в країні і не перебувають у сліпому підпорядкуванні від лідера РФ.

З цього аналітики ISW роблять висновок, що Путін піде на зустріч своїм опонентам та спробує задовольнити їхні запити.

Конфлікт між військовими та Путіним набуває відкритого характеру.  Фото: Dmitriy Kandinskiy/shutterstock.com

Окремо ISW згадало про Євгена Пригожина, російського бізнесмена і голову ПВК Вагнера, який займає особливе положення стосовно Путіна. Експерти вважають, що він дуже впливає на події, що відбуваються. Хоча б тому, що його облікові записи в соціальних мережах користуються популярністю і мають величезну кількість передплатників. Тому його висловлювання відразу поширюється «у маси».

Унікальність становища Пригожина полягає в тому, що його ПВК Вагнера бере участь у конфлікті в Україні, але не є частиною регулярної армії. Тим самим ніби дистанціюючись від невдач ЗС РФ.

Конфлікт між військовими та Путіним відбувається на тлі інших неприємностей

Трендом останніх днів стали повідомлення необхідність «боротьби російських православних людей» за справедливе дело. На думку фахівців ISW така риторика пов’язана з необхідністю пояснити роль у військових діях представникам релігійних та етнічних меншин, які були мобілізовані в рамках заходів, які нещодавно проводилися.

Читайте також:  Київ готує нові війська на фронт

У цьому ключі стають зрозумілими висловлювання Олексія Павлова, помічника секретаря ради безпеки РФ, а також лідера Чеченської республіки Рамзана Кадирова.

Щодо закликів до евакуації з Херсонської області, то експерти ISW вважають ці дії насильницьким переселенням, яке проводиться в рамках реалізації російських адміністративних програм. Про наявність такої програми повідомив Кирило Стремоусов, якого призначено російською владою главою регіону.

Під програму переселення підпадає 60 тис. осіб. Спочатку йдеться нібито про тимчасове переміщення, але насправді переїзд може стати постійним. А евакуація, на думку ISW, є лише прикриттям.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я