Рютте обіцяє Селенському постачання винищувачів F16

10

Рютте обіцяє Зеленському постачання винищувачів F16

Зеленський неодноразово наголошує, що Україні терміново потрібні винищувачі F16. В одному зі своїх останніх офіційних актів прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте, що йде, обіцяє підготувати поставку 18 літаків у найкоротші терміни.

Нідерланди готуються поставити Україні перші обіцяні винищувачі F16 американського виробництва. Спочатку 18 винищувачів будуть підготовлені до постачання в країну, яка зазнала нападу з боку Росії, як пояснило міністерство оборони Нідерландів, не назвавши дату постачання.

У серпні Нідерланди та Данія за згодою США оголосили, що поставлять до 61 винищувача, як тільки українські пілоти пройдуть навчання. Однак, за словами Нідерландів, винищувачі вимагають додаткових випробувань, перш ніж їх можна буде поставити. Крім експортної ліцензії, для постачання необхідно дотриматись ряду інших критеріїв. До них відносяться вимоги до персоналу та інфраструктури.

Прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте, що йде, заявив, що це рішення підтверджує незмінну відданість його країни наданню Україні підтримки, необхідної їй «для відповіді на російську агресію».

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що розмовляв із Рютте та подякував йому за підтримку. Обговорювалися події на фронті, ситуація у Чорному морі та поточні військові потреби України. В останні місяці Нідерланди відправили до Румунії п'ять винищувачів F-16. Вони використовуватимуться для навчання українських пілотів.

Джерело: www.ntv.de

Читайте також:  Олена Зеленська зустрілася з королевою Каміллою в рамках робочої поїздки до Великої Британії

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я