Індія скоро змінить Китай на посту густонаселеної країни світу

36

Протягом багатьох років Китай був найбільш густонаселеною країною Землі. Але це ненадовго: очікується, що у середині цього року перше місце займе Індія.

 

Індія скоро змінить Китай на посту густонаселеної країни світу

Індія скоро змінить Китай як саму густонаселену країну світу. За оцінками Фонду ООН в галузі народонаселення UNFPA, до середини року в Індії проживатиме майже на три мільйони людей більше, ніж у Китаї, згідно з даними поточної Доповіді організації про народонаселення світу. Відповідно до цього, в Індії тоді проживатиме 1,4286 мільярда людей, а в Китаї – 1,4257 мільярда. Загальна чисельність населення світу у такому разі становитиме 8,045 мільярда осіб.

ООН заявила, що з урахуванням наявних даних неможливо визначити точну дату, коли Індія обжене Китай. В Індії, наприклад, останній перепис населення пройшов у 2011 році. Взагалі-то, новий перепис мав відбутися 2021 року, але його відклали.

Китай: якість населення важлива

Тим часом Китай підкреслив важливість утворення населення, а не його кількості. Прес-секретар Міністерства закордонних справ Ван Веньбінь, відповідаючи на запитання журналістів у Пекіні, сказав: «Дивіденд населення залежить не лише від кількості, а й від якості». За його словами, як і кількість населення, важливим є й те, наскільки талановиті люди.

У країні налічується 900 мільйонів людей працездатного віку, які мають у середньому 10,5 років освіти. У нових працівників цей показник сягає 14 років, зазначив речник. У відповідь на старіння китайського суспільства Китай вжив «активних заходів», сказав Ван Веньбінь. «Наш дивіденд населення не зник. Наш дивіденд талантів формується та надає потужного імпульсу розвитку».

Вперше за понад шість десятиліть населення Китаю скоротилося минулого року. За даними статистичного бюро, на кінець 2022 населення Народної Республіки становило всього 1,411 мільярда осіб, що приблизно на 850 000 менше, ніж роком раніше. Причинами цього є помилкова «політика однієї дитини», що проводилася з 1979 по 2016 рік, а також високі витрати на житло, освіту та охорону здоров’я. Бажання одружуватися також знижується. Населення Індії, з іншого боку, має продовжувати зростати.

Читайте також:  "Лікарі без кордонів" розширять допомогу Судану

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я